השוטר שנופף בידו בלינץ' האכזרי ברמאללה שוחרר: "גילינו בתקשורת שרוצח אבי שוחרר"

השוטר הפלסטיני ח'אתם מעארי – שנופף בידו בלינץ' האכזרי ברמאללה שוחרר לעזה לאחר שנערך לו משפט חוזר.

רועי אברהמי, בנו של אחד הנרצחים, הביע אכזבה שהמדינה לא טרחה לעדכן אותם: "היינו צריכים לגלות על זה בתקשורת".

רוצחם של יוסף אברהמי ורב"ט ואדים נורז'יץ הי"ד, שוחרר אתמול במפתיע, הרוצח המפורסם הוא השוטר הפלסטיני ח'אתם מעארי – שנופף בידו בלינץ' האכזרי ברמאללה שוחרר לעזה לאחר שנערך לו משפט חוזר.

הרוצח שנופף בידו כשידו מגואלות בדם החיילים – יחזור לעזה ובמערכת הביטחון מעריכים שיחזור גם לעסוק בטרור.

רועי אברהמי, בנו של אחד הנרצחים, הביע אכזבה שהמדינה לא טרחה לעדכן אותם: "היינו צריכים לגלות על זה בתקשורת".

"לפני פחות מ-12 שעות שמעתי על הנושא לראשונה דרך התקשורת", סיפר אברהמי בריאיון לאפי טריגר בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלצ. "ביקשו את תגובתי הראשונה לעניין וכך שמעתי לראשונה על השחרור של אחד הרוצחים, ולא ידעתי מה להגיד ומה לענות. אחר כך תייגו אותי בפוסט בפייסבוק ואז גיליתי לעומק את הפרטים – עניין השחרור ועסקת הטיעון – ואז התמונה התחילה יותר להתבהר לי".

מע'ארי שוחרר אתמול לאחר שבית המשפט הצבאי גזר עליו 11.5 שנות מאסר – והוא ריצה כבר יותר מ-15. סעיף הרצח בוטל בגלל "קושי ראייתי" והוא הורשע רק בתקיפת חייל. "אף אחד מאיתנו לא ידע שמתנהל משפט חוזר, אף אחד ממשפחתי לא ידע שיש משפט ונותנים עוד הזדמנות לאחד החלאות שהשתתף באותו אירוע, אף אחד לא היה מודע לזה", סיפר אברהמי.

"יש בי אכזבה מהמערכת שאפילו לא טרחה להרים טלפון לאמא שלי, אחת האלמנות – אנחנו צריכים לגלות הכל באינטרנט, גילינו כשהמחבל היה במסיבות הניצחון שלו מעבר לגבול עזה", ציין. "זו אכזבה מהמערכות שלא עדכנו אותנו, אפילו לא בפרט הכי קטן".

אברהמי ציין כי אינו חש כעס: "מה זה ייתן לנו? למה לבזבז אנרגיה על כעס או עצב? זה לא יחזיר את אבא שלי ואת ואדים. זה מוריד מכבוד המת להזכיר אותם באותו משפט ביחד, בואו לא ניתן במה לאותו רוצח ולא ניתן לו את הסיפוק הזה, את הידיעה שהוא נכנס לנו לראש".

"אני רוצה להמשיך הלאה כמו שאמא שלי חינכה אותי", סיכם אברהמי. "לא לשכוח את העבר בשום פנים ואופן וגם לא להיתקע בו, להיות תמיד באופטימיות. אני אופטימי שמערכת הביטחון שלנו תסגור איתו חשבון – לא יודע מתי ואיפה, אבל אני רוצה להאמין שהיא תעשה את זה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.