השופטים הורו על נתיחת הגופה; משפחת אבוטבול מערערת

שופטי בימ"ש השלום בי-ם הורו על נתיחת גופת נכדו של ר"ע בית שמש לצרכי חקירה. המשפחה הודיעה כי תגיש ערעור לבג"ץ {בשל החשד להתעללות}

בית משפט השלום בירושלים קבע שיש לבצע נתיחה בגופת הפעוט רפאל משה מזרחי, נכדו של ראש עיריית בית שמש, זאת לאור בחשד כי טולטל במעון בו שהה.

משפחתו של התינוק, בהם סבו משה אבוטבול הודיעה שתפנה לבג"ץ מכיוון שהיא מתנגדת לנתיחה. ביצוע הנתיחה עוכב בשלב זה.

גורמים ב'עדה החרדית' מסרו ל'קוקר': "כבוד המת חשוב ולכן יש לדאוג לכך שגופת התינוקת תימצא במקום ראוי ולא תנותח כפי שקובעת ההלכה. הגורמים מאיימים בהסלמת פעולות המחאה עד לשחרור גופת התינוק".

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי בבית החולים הדסה עין כרם נקבע הלילה מותו של הפעוט משה רפאל מזרחי, נכדו של ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, שפונה לפני שבוע במצב קשה מהמעון בו שהה. כאמור, המשטרה פתחה בחקירה האם המטפלת במעון טלטלה אותו בכוונה.

הסבא, ראש העיר משה אבוטבול הגיב לוואלה חדשות על האסון ואמר כי הוא מתרכז כעת בנסיון למנוע את נתיחת הגופה על מנת לקבוע את נסיבות המוות. "אנחנו עטופים בצער וביגון ועסוקים בדבר אחד, להביא את התינוק לקבר ישראל עם מינימום צער".

בהתייחסות לחשדות נגד המטפלת במעון אמר אבוטבול: "זה מאד קשה לנו אבל הכעסים לא ישיבו אותו לחיים". ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול הוסיף כי "כמובן שזה פוגע מאד, זה ילד שבא לעולם והיו ציפיות ממנו אבל עם זאת, זה לא הזמן לכעס".

דבריו, "אנחנו מאמינים וסומכים את ידינו על המשטרה שתעשה את עבודתה ותשלים את חקירתה. אנחנו לא מתערבים אך משתפים פעולה בכל מה שנדרש מאיתנו. אני רוצה להודות לכל האנשים שהתקשרו לנחם וכל אלפי האנשים מהארץ ומהעולם שהתפללו בימים האחרונים לרפואתו".

כזכור, ביום חמישי שעבר דיווחנו כי נכדו בן הארבע חודשים של ראש עיריית בית שמש מאושפז במצב קשה מאוד בבית החולים הדסה עין כרם. מקורביו של ראש העיר ובני משפחתו של התינוק טוענים כי הוא נחבל בצורה קשה שגרמה לפציעתו לאחר שנפל במעון. בעקבות פניות שהגיעו מבית החולים למשטרה, נפתחה חקירה בשיתוף עם הפרקליטות על מנת לגלות האם מדובר בטלטול מכוון שגרמה לנפילת התינוק.

על פי גירסת המטפלת במעון, היא החליפה טיטול לתינוק, כאשר בדיוק בדקות אלו התהפך התינוק מצד לצד לראשונה בחייו. בשל העובדה כי התינוק לא התהפך על צידו עד אז, גרמה לחוסר תשומת לב ולנפילתו של התינוק, כך שהוא נחבל בצורה קשה מאוד בראשו.

במשטרה חושדים כי מדובר בטלטול מכוון, ואולי אף הפילו את התינוק בחוזקה על הרצפה. כעת נבדקים כל כיווני החקירה, האם מדובר בטלטול או בנפילה בשוגג. מהמשטרה נמסר כי "בעקבות הדיווח שהגיע מבית החולים, מתנהלת חקירה בשיתוף הפרקליטות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.