השופטת הטילה פצצה: "אין היתר לשחק כדורגל בשבת"

במהלך דיון בבית הדין לעבודה הפתיעה שופטת בית הדין לעבודה אריאלה גילצר כץ ואמרה: "אם לליגת העל אין היתר העסקה בשבת, לפי החוק אסור לעבוד שם".

המחאה כנגד משחקי השבת עולה מדרגה: במהלך דיון  בבית הדין לעבודה הפתיעה שופטת בית הדין לעבודה אריאלה גילצר כץ ואמרה: "אם לליגת העל אין היתר העסקה בשבת, לפי החוק אסור לעבוד שם".

מחזור הפתיחה של ליגת העל והליגה הלאומית אמור לצאת לדרך בשבת הקרובה וכעת לא ברור אם תתקיים.

 

השופטת  הציעה פשרה לליגה הלאומית : "המשחק יסתיים לפחות שעה לפני כניסת השבת. לגבי מוצאי שבת, שעה אחרי בהתאמה. זה הפתרון לדעתי אחרת יכול להיות שנצטרך לבטל את המשחק המרכזי".

הדיון עצמו היה סוער והשופטת אריאלה גילצר-כץ  הטילה פצצה כשאמרה: "כרגע אין לכם היתר לעבוד בשבת. אתם פועלים בניגוד לחוק. תבקשו משר הכלכלה היתר לכך. אם לליגת העל אין אפילו היתר העסקה בשבת, לפי החוק במדינת ישראל אתם לא יכולים לעבוד בשבת. אני לא אתן לכך הכשר, לא אתן אישור למעשה פלילי".

קודם לכן טענה עו"ד מיכל זילוני חדד, נציגתה של המנהלת כי : "המנהלת איננה המעביד של מי מבין השחקנים והיא גם לא ארגון מעסיקים. בעוד שטוענים כי המנהלת שינתה סדרי בראשית בהודעתה, משחקי כדורגל מתקיימים בשבת עוד מימי המנדט הבריטי ובניגוד לנטען כי במשך שלוש שנים לא היו משחקי במהלך השבת, בעונה הקודמת התקיימו משחקים בימי שישי כשהשבת נכנסה בעוד הם התקיימו".

ניר ינקלביץ' מהמנהלת ציין: "הליגה הלאומית התנהלה בימי שישי, שבת או שני. זו ליגה מקצוענית שמתנהלת בצורה מסחרית. עד עונת 2012/13 היו באופן קבוע משחקים בשבת. בגלל עניין מסחרי נטו שלנו, של זכיין השידור והטוטו הליגה התנהלה כך שחמישה משחקים היו ביום שישי ושלושה בשני. בעונה שעברה שוחקו משחקים בשבת".

בשלב הזה השוער אבי איבגי התפרץ ואמר: "נכון שמשחקים הסתיימו בזמן כניסת השבת בימי שיש,י אבל הלכתית יש לאיש דתי 18 דקות נוספות עד לשקיעה להספיק להגיע הביתה. בזמן הזה המשחקים כבר הסתיימו. צריך להבין שאנשים לוקחים בתי מלון פעם בשבועיים, שוכרים חדרים ליד מגרשים מכספם ומשתדלים להגיע גם לשחק וגם לשמור שבת".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בדיוק פתחתי קבוצה בפייסבוק לא מזמן העוסקת בנושא זה. קוראים לה "שוויון חילונים ודתיים בספורט", אשמח אם תצטרפו ותפיצו את הקבוצה לחברים נוספים. אם רוצים לשנות משהו במדינת ישראל יש להתאגד ביחד ולהפגין כוח.

    שמרון |
    הגב