נשיאת בג"ץ תעיד בפרשה החדשה על רה"מ

השופטת בדימוס הילה גרסטל עידכנה את נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בפרטים הנוגעים להצעה שקיבלה מאיש סודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו- כך מדווח הארץ בהמשך לחשיפת בן כספית. נשיאת בג"ץ ככל הנראה תעיד כבר היום בפרשה

הפרשה החדשה של רה"מ: השופטת בדימוס הילה גרסטל עידכנה את נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בפרטים הנוגעים להצעה שקיבלה מאיש סודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו- כך מדווח הארץ בהמשך לחשיפת בן כספית.

על פי גדי וייץ, גרסטל טענה כי יועץ בכיר מטעם רה"מ הציע לה את ההצעה הבאה – "נדאג שתמוני לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה אם תתחייבי לסגור התיק נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו". גרסטל חשפה את הסיפור בעת שחיות כיהנה כשופטת מן המניין בבית המשפט העליון.
מטעמה של הנשיאה חיות נמסר היום: "היות שהנושא מצוי בחקירת משטרה אנו מנועים מלהתייחס לדברים".

בערוץ החדשות פורסם כי בעקבות המידע החדש המשטרה תחקור את נשיאת בג"ץ אסתר חיות בפרטים שהיא קיבלה. במקביל, שמעון ריקלין העיתונאי המקורב לרה"מ פרסם תמונה בטוויטר שבה נראת השופטת גרסטל לצד אלדד יניב בהפגנת השמאל נגד רה"מ – מה שמטיל ספק באמינותה של השופטת.

העיתונאי בן כספית חושף בדקות האחרונות ב'מעריב' כי ניר חפץ, מי שהיה הדובר של ראש הממשלה נתניהו, הציע לכאורה לשופטת הילה גרסטל את תפקיד היועמ"ש תמורת סגירת תיק המעונות. כספית טוען כי "זה הביבי דיל משנת 2015".

העיתונאי עמית סגל בעקבות החשיפה כי "החקירה על ההצעה לסגור את תיק שרה בתמורה למינוי ליועמ”ש – הדרמה האמיתית. אם נכון, מדובר בפרשת בר-און חברון בטורבו".

סגל אף חשף כי יועץ התקשורת אלי קמיר חשוד שהעביר את ההצעה לשופטת מטעם ניר חפץ וראש הממשלה נתניהו.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "ניר חפץ מעולם לא הציע את ההצעה ההזויה הזאת בפני ראש הממשלה ורעייתו. הוא מעולם לא נתבקש על ידם להציע הצעה כזאת, ואיננו מאמינים שחפץ אפילו העלה דבר כזה על דעתו. תכף יאשימו את הזוג נתניהו גם ברצח ארלוזורוב".

מהמשטרה נמסר הבוקר: "במענה לפניות הרינו למסור כי לבקשת משטרת ישראל, הורה היום ביהמ"ש לצמצם את צו איסור הפרסום שהיה מוטל עד כה בעניין תיק חקירה 1270.

"במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל כנגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית, ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, פתחה אתמול היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 בחקירה גלויה בתום תקופה של פעילות סמויה.

"משטרת ישראל עצרה הבוקר אתמול שני חשודים בתום חקירה סמויה ומאומצת במהלכה נבדק חשד לביצוע עבירות פליליות ובכלל זה עבירות מתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית.

"במסגרת החקירה הצטברו חשדות ביחס לעבירות כאמור, אשר התבצעו בשלהי שנת 2015, עת נעשתה פנייה לעובדת ציבור בכירה בהצעה לסייע לקדם את מינויה למשרת היועמ"ש לממשלה, ובכך להטות את הליך הבחירה לטובת המועמדת, לכאורה בתמורה להבטחה עתידית מצד המועמדת לגבי החלטה עתידית שלה בפרשה פלילית מסויימת, שבה היה לחשודים עניין.

"עפ"י הראיות שנאספו עד כה, פנייה זו למועמדת לא צלחה בסופו של דבר. החקירה נמצאת בעיצומה ומתנהלת בליווי פרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה.

"במסגרת החקירה, ניגבו גירסאות המעורבים. המועמדת מסרה עדות פתוחה לגבי השתלשלות הדברים.

"שני החשודים נחקרו באזהרה בחשד לעבירות מתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית. בשלב זה הוחלט לבקש להאריך את מעצר החשודים לצורך המשך החקירה.

"משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.