השופט במשפט הולילנד רומז לתביעה: 'תרדו מהעץ' בעניין לופוליאנסקי

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, רמז מספר פעמים לתביעה 'שירדו מהעץ' בכל הנוגע לעניינו של אורי לופוליאנסקי: "תחשבו יצירתי"

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, המנהל את תיק הולילנד, רמז לתביעה, בדיון שהתקיים היום (חמישי), שעליהם להגיע להסדר עם עורכי דינו של לופוליאנסקי – ככל הנראה הסדר טיעון שיכלול רק עבירות של מרמה והפרת אמונים, כאשר סעיף השוחד ירד.

כאשר ביקש סניגורו של לופוליאנסקי, עו"ד עמוס ון-אמדן, לבטל את אחד הדיונים, אמר לו השופט: "אתה יכול לבטל את הדיונים בכלל. הגיע הזמן לחשיבה יצירתית".

בדיון שהתקיים בתחילת השנה אמר רוזן, כי הוא מתקשה להבין מדוע בכלל מתנהל המשפט בנוגע ללופוליאנסקי, זאת לנוכח העובדה שאין מחלוקת עובדתית בנוגע לעובדות – התרומות שקיבל לופוליאנסקי, והמחלוקת נוגעת רק לפרשנות משפטית.

ראש העיר לשעבר (גם לעתיד?) מואשם בקבלת שוחד בסך 2 מיליון שקל. על-פי כתב האישום, השוחד ניתן בעיקר באמצעות תרומות ליד שרה, וכן 120,000 שקל במזומן שנועדו לפעיליו ביום הבחירות לעיריית ירושלים. כמו כן, על פי הנטען, לופוליאנסקי קיבל 40,000 שקל שניתנו לכולל בראשו עומד בנו. על פי החשד, בתמורה לקבלת התרומות קידם לופוליאנסקי את פרויקט הולילנד.

בהתייחסו לתרומות שניתנו לארגון 'יד שרה', אמר השופט רוזן כי אין מוסד ראוי יותר מאשר יד שרה לקבל תרומות, וכינה את פעיליו "צדיקים המבצעים התנדבות מעוררת השתאות".

לופוליאנסקי כופר בכל ההאשמות. לדבריו, התרומות ליד שרה היו דומות לאלו שקיבל הארגון משורה ארוכה של תורמים. לופוליאנסקי מכחיש שקיבל כספים ביום הבחירות וטוען שהתרומה לכולל הייתה חלק משגרת התרומות של עד המדינה שמואל דכנר.

השופט רוזן אמר לתביעה כי לופוליאנסקי אינו משפטן ובכך רמז שייתכן שלא היה על לופוליאנסקי להבין בזמן אמת את מה שמיוחס לו כעת.

עם זאת, בדיון שהתקיים לאחר מספר ימים אמר רוזן כי לכל עובד ציבור או נבחר ציבור שקיבל כסף תהיה בעיה, גם אם לא יוכח שהיה זה שוחד, וזאת בשל ניגוד העניינים שהיה בעת קבלת הכספים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה לא בסימן שאלה אורי לופליאנסקי היה בע"ה ראש העיר הבא

    דוד |
    הגב