השופט הורה לעכב את הריסת ת"ת "אור דוד"

עיריית בני ברק הורתה על הריסת מבנה של ת"ת "אור דוד", אולי בגלל הסכסוך. ביום שישי השופט הורה לעכב את הצו

אנשי מוסדות "אור דוד" של הגאון רבי דניאל זר מבני ברק, הצליחו למנוע בסוף השבוע האחרון את הריסת אחד מהמוסדות, תלמוד תורה.

עיריית בני ברק ומוסדות "אור דוד" נמצאים כבר תקופה בתהליך משפטי ארוך ומורכב, ורווי השמצות הדדיות ששיאן הייתה התבטאות חריפה של הרב זר נגד העירייה והעומד בראשה, ראש  העיר חנוך זייברט.

לטענת הרב דניאל זר, ראש מוסדות "אור דוד", עיריית בני ברק והעומד בראשה מתנכלים למוסדות ורוצים להרוס חלק מהמבנים – וכל זה רק בגלל התביעה שהוציאו המוסדות נגד העירייה כדי למנוע את החלוקה של ההקצאות שלטענתם  אינה הוגנת וחוקית.

כזכור, הסיפור התחיל לפני כמה חודשים, אז החליטו בעיריית בני ברק על כמות גדולה של הקצאות לטובת עמותות שההכשר שלהם מבחינה חוקית נדון בימים אלה בבית משפט (לפי הפרסומים השונים, עמותות שקשורות למשפחה של ח"כ יגאל גואטה מש"ס או לסגן ראש העיר, אלי דדון מש"ס).

אחרי שהמוסדות של הרב דניאל זר הגישו את העתירה והצליחו למנוע לבינתיים את ביצוע ההקצאות, הגיעה התגובה: מעריית בני ברק נשלח אליהם מכתב על הריסת מבנה הת"ת תוך 24 שעות, וזאת  במבנה שבנייתו עלתה מעל חצי מיליון שקל.

אלא שביום שישי האחרון, שעות ספורות לפני שבת, השופט ירון גת עצר את ההריסה וכתב: "אני מורה על עיכוב ביצוע צו ההריסה המנהלי עד להחלטה אחרת".

אחד ממקורביו של הרב זר אומר בתגובה ל'אקטואליק': "עיריית בני ברק מתנהלת בשיטות ההפחדה. כל מי שלא הולך איתם, הם מחפשים לעשות לו רע. אני לא מבין איפה הנציגים שלנו, הספרדים, של ש"ס. למה הם שותקים כשככה פוגעים במוסדות של מקים עולה של תורה בפרדס כץ ואחד התמוכים הגדולים של ש"ס?".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.