הסתיים הדיון בערעורו של הרב פינטו

מאות מחסידי הרב הפגינו מחוץ לאולם בית המשפט. השופט: "מספיק לטעון שאין בסיס בכתב האישום לאמור בגזר הדין" {ההכרעה תינתן בהמשך}

התקוה האחרונה של הרב פינטו: בבית המשפט העליון החל הבוקר הדיון בערעורו של הרב יאשיהו פינטו על שנת המאסר שנגזרה עליו במסגרת עסקת הטיעון בעניינו.

בראש ההרכב שדן בערעורו של הרב יושב השופט יצחק עמית, יחד עם השופטים מני מזוז וצבי זילברטל. בתחילת הדיון סירבו השופטים לבקשת פרקליטו של הרב, עו"ד אביגדור פלדמן, לקיים את הדיון בדלתיים סגורות בשל "נושאים רפואיים הנוגעים לצנעת הפרט".

במהלך הדיון אמר פלדמן: "הטענה העיקרית שלנו היא שההודעות של ברכה שוללות את מה שנאמר בגזר הדין: 'בולט בענייננו מרכיב של ניצול מרות על קצין המשטרה, הנובעת מהשקפת עולמו הדתית של ברכה, דבר שבא לידי ביטוי בכך 'העניק לו תפילין'. הקורא בהודעתיו של ברכה רואה כי מדובר ביחסים הדדיים ולא בניצול מרות.

ברכה מתאר יחסים הדדיים. ביחס לתפילין הוא אומר שזה דבר מקובל וכי התכוון לשלם עבורם. כתב האישום גם הוא לא מתאר את היחסים בין ברכה לרב פינטו כיחסי מרות. גזר הדין מחמיר מעבר לכתב האישום. יכולים להיות יחסים הדדיים בין תנ"צ ברכה לרב. לולא היה אומר סגלוביץ לברכה להקליט הקשר ביניהם היה נקטע. כתב האישום הוא שלד בלי משמעות".

בתגובה לדברים אמר השופט עמית: "הוגש כתב אישום יבש. אולי אין בו פיקנטריה אבל יש בן עובדות, וזה חלק מההסכם בין הצדדים. זה הסדר הטיעון.

התיק מאד פשוט. הלקוח שלך הורשע בשלוש עבירות במסגרת הסדר טיעון. אתם ביקשתם אפס, הפרקליטות ביקשה שנה. הדברים האלה קורים בבית המשפט מדי יום ביומו. אתה צריך לשכנע אותנו שבטווח הזה בית המשפט טעה".

ואילו השופט מזוז הוסיף: "מספיק לטעון שאין בסיס בכתב האישום לאמור בגזר הדין. אי אפשר לעשות הסדר טיעון ולטעון לגופו של תיק".

כזכור, במסגרת הרשעתו של הרב פינטו נגזרו עליו 3 שנות מאסר – אחת מהן בפועל – וקנס כספי גדול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.