השופט רוזן: "שולה זקן עבריינית מחוללת פשע"

בשורות רעות לשולה זקן: השופט דוד רוזן התבטא בחריפות באשר למעשיה לאורך השנים, ואמר כי אין במידע שמסרה "ניקוי אורוות". המשמעות: רוזן ידחה את הסדר הטיעון ויגזור עליה עונש מאסר ממושך

יומיים לאחר גזר הדין של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בבית המשפט המחוזי בתל אביב – הבוקר נפתח שלב הטיעונים לעונש של מי שהייתה יד ימינו וראש לשכתו של אולמרט, שולה זקן. על פי הסדר הטיעון שנחתם עם זקן, שהורשעה בעבירות שוחד והלבנת הון בפרשת הולילנד, היא תקבל עונש מאסר מופחת של 11 חודשים בלבד. עם כניסתה לדיון נשאלה זקן לשלומה, וענתה: "תודה לאל".

פרקליטה של זקן, עו"ד עפר ברטל, פנה לשופט וביקש ממנו לכבד את הסדר הטיעון, אז זה המעיט בערך של המידע שסיפקה זקן לפרקליטות במסגרת ההסכם: "ניקוי אורוות אין לנו", אמר השופט. כבר במעמד הכרעת הדין הודיע השופט רוזן כי לא יקבל את ההסכם "אלא אם מדובר בניקיון אורוות של ממש".

"לא מדובר פה על ראש לשכה מזכירה", הוסיף השופט. "היא עבריינית משמעותית, היא פיתחה מעמד פשע בפני עצמה. היא מחוללת פשע בפני עצמה, עצמאית לחלוטין". בנוגע להסדר הטיעון, שאל רוזן: "אחרי כל זה עונש של 11 חודש, שמה היא נותנת עבור זה? היא מחזקת את מה שאני לא צריך חיזוקים עבורו, אין לי שום ספק. הראיות שהצגתם הן ראיות ברזל, זו רק דעתי, אבל היא נותנת לכם תיק חדש של שיבוש שהיום, עם כל הכבוד, השורה האחרונה לא תשנה הרבה".

במהלך הדיון, חשף ראש צוות התביעה מטעם הפרקליטות במשפט הולילנד, עו"ד יוני תדמור, כי זקן העבירה לידיה שמונה קלטות המתעדות שיחות בינה לבין אולמרט וכוללות ראיות המפלילות לכאורה את ראש הממשלה לשעבר בשיבוש מהלכי משפט. עו"ד תדמור הגן בדיון על הסדר הטיעון שנחתם עמה. "ללא הסדר טיעון לא יכולנו להשתמש בראיות שהציגה בפנינו", אמר תדמור.

גורמים משפטיים העריכו כי מאחר שגזר הדין שלשום הראה שרוזן החמיר עם מקבלי השוחד והקל עם הנותנים, סימן שאלה גדול מרחף מעל ההסדר עם זקן. צוות התביעה מפרקליטות מיסוי וכלכלה, וכן פרקליטיה של זקן, מנסים להסביר מדוע מדובר בהסדר מאוזן. אם יידרשו, יציג צוות התביעה מאחורי דלתיים סגורות את עיקרי חקירת השיבוש המתנהלת, אף על פי שהחקירה טרם הסתיימה ומסקנות המשטרה טרם הוגשו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.