השו"ת של לפיד: "בחצי דקה ביטל דרעי את הקריטריון"

יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד, מפרסם בדף הפייסבוק שלו שו"ת שלם לגולשים בעקבות החלטת הממשלה לבטל מיצוי כושר ההשתכרות להורים שאינם עובדים.

בעקבות החלטת הממשלה על ביטול החלטת לפיד על "מיצוי כושר השתכרות" שלפיה תהיה העדפה רק להורי עובדים ברישום למעונות יום, מפרסם יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד בדף הפייסבוק שלו שו"ת שלם לגולשים.

וכך פותח לפיד, מה זה בכלל? זה קריטריון לפיו יש עדיפות ברישום למעונות-יום לילדים שההורים שלהם עובדים.

למה זה חשוב? כי למדינה יש אינטרס לעודד את אזרחיה לצאת לעבודה. מספר המקומות במעונות-יום מוגבל, וצריך לעזור קודם כל לאלו שעובדים ומשלמים את המיסים שבזכותם יש כסף למעונות.

– על מי זה השפיע? תוהה לפיד ומשיב: בעיקר על גברים חרדים. היות ובמקום לקיים דיון ענייני מיד יתחילו כולם לצרוח "לפיד שונא חרדים",

לפיד מדגיש עוד: אני רוצה להדגיש שאין דבר רחוק יותר מן האמת. סהדי במרומים שאיני שונא אותם ואנחנו ביש עתיד מאמינים ב"ואהבת את רעך כמוך" וביכולתנו כחברה אנושית לקיים ויכוח הוגן ומעמיק. אין לנו גם שום בעיה חלילה עם זה שהם רוצים ללמוד תורה. מאז ימי התנ"ך התבסס אורח החיים היהודי על שילוב בין תורה ועבודה והם אינם סותרים זה את זה.

לפיד ממשיך להקשות ולהשיב: האם הקריטריון הצליח? מעל לכל הציפיות. מאז שהעברנו את הקריטריון היתה עליה של עשרות אחוזים ביציאה לעבודה אצל גברים שהם הורים לילדים קטנים.

– כמה זמן לקח לכם להעביר את הקריטריון? חודשים ארוכים של עבודה מאומצת מול כל הגורמים, כולל גורמי הרווחה, משרד הכלכלה, שירות התעסוקה ועבודה מקצועית של אנשי חינוך.

– כמה זמן לקח לבטל אותו? חצי דקה. זה לא הופיע בסדר היום של ישיבת הממשלה, ראש הממשלה דרש להכניס את זה ברגע האחרון. לא הופץ נוסח החלטה לגורמי המקצוע ולציבור. לא הוזמנו גורמי מקצוע לדיון. אף אחד מהשרים לא דיבר.

לסיום מזהיר לפיד כי בשלב ראשון יפנה ליועץ המשפטי לממשלה ונברר איך קרה שהוא הסכים להעביר החלטה כל כך משמעותית לעתיד שוק העבודה ללא בחינה ובניגוד לכל הכללים.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דברים של גועל וטינוף! לוקח החלטה גזענית וחשוכה – להעניש אמהות שרוצות לצאת לעבוד רק בגלל שבעליהן לומדים – ולא לאפשר להן להכניס את ילדיהם למעונות. אחרי כל הדיבורים, בסופו של דבר האמהות הללו נאצלו להישאר בבית ולסבול מעוני מחפיר – וכל זאת כדי שאולי בדור הבא יפנימו האברכים שיבולע לנשותיהם ולכן ייצאו בעצמם לעבוד… ספק גדול אם זה יתקיים, ודאי גדול שמדובר בהחלטה רעה ומרושעת וגזענית ואנטי חרדית.
    ועכשיו הוא מתבכיין שביטלו את ההחלטה הנאצית שלו? שיתבייש לו, הנבל.

    ציפורה |
    הגב