השחזור נחשף: כך נרצחה שלי דדון(וידאו)

"פתחתי את הבגאז', הוצאתי סכין ודקרתי אותה" • צפו: נהג המונית שרצח את שלי דדון משחזר בקור רוח את המעשה

אמש גזר בית המשפט על נהג המונית חוסיין ח'ליפה מאסר עולם לאחר שהרשיע אותו ברצח שלי דדון. שעות לאחר מכן פורסם בערוץ 2 השחזור במהלכו הודה ח'ליפה במעשה לפני ששינה גרסה. כמו כן שודר התיעוד ממצלמות האבטחה של הרגע בו עלתה על המונית – ממנה לא שבה. צפו


(באיבות רשת)

דדון הייתה בראשית חודש מאי 2014 בדרכה מביתה שבעפולה עילית לריאיון עבודה במגדל העמק. במרכז העיר היא עלתה למונית שבה נהג ח'ליפה המתגורר ביישוב אעבלין. במהלך הנסיעה דקר נהג המונית את הצעירה 17 פעמים, הותיר את גופתה באזור התעשייה ונמלט מהמקום.

בתחילת השחזור ח'ליפה השיב בחיוב לשאלה: "אתה מוכן להוביל אותנו למקום שבו רצחת את החבורה שלי דדון?", והפנה את השוטרים לצומת נהלל וכיוון את השוטרים לאזור. "הבחורה הייתה בתחנה, עצרתי לה. היא סימנה לי לעצור. היום אני יודע את השם שלה – דדון, משהו כזה, אני לא זוכר", אמר לשוטרים.

"היא ישבה קדימה, המשכנו ישר ונסענו. היא נתנה לי כתובת, אמרתי לה איפה זה? היא אמרה: אני לא יודעת, אמרתי לה: גם אני לא יודע. אמרה: איך אתה נהג מונית לא יודע? בשלב הזה התעצבנתי", סיפר לשוטרים על הריב בין השניים שהוביל לרצח.

את מעשה הרצח עצמו שחזר בנקודה בה עצר עם הרכב: "יצאתי מהאוטו, פתחתי את הבגאז', הוצאתי סכין – היא ראתה שיש סכין, פחדה, זזה לכיוון השני ואני דקרתי אותה". אחרי ששחזר חזר בו מההודאה וטען: אני חף מפשע, השב"כ איימו עליי.

במהלך הנסיעה חשדה דדון בח'ליפה והתקשרה לבת דודתה: "עליתי למונית אחת המפחידות, אני לא נושמת". בעקבות השיחה ועדותה של בת הודה שחזרה המשטרה את מסלול הנסיעה באמצעות מאות מצלמות האבטחה- שאחת מהן תיעדה את דדון עולה למונית והאחרות "לכדו" את מסלול הנסיעה.

אמה של שלי: "רצח אותה בגלל שהיא יהודייה"

בהחלטתם קבעו היום השופטים כי "על השאלה שבפתח דברינו מי הוא הרוצח השפל שרצח את שלי בדמי ימיה, התשובה ברורה וחד משמעית הנאשם שבפנינו הוא הוא הרוצח ומשכך איפוא, אציע לחבריי, להרשיע את הנאשם בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום".

אילנה דדון ביקשה בפעם הראשונה רשות לדבר מול הרכב השופטים שנענו לבקשה, והחלה להקריא בקול רועד נאום שכתבה מראש.

"שלי הייתה ילדה שמחה. למרות שסבלה מבעיות רפואיות קשות היא התעקשה להתגייס לצה"ל. שלי הייתה לא רק הבת שלי אלא גם אחות מסורה לאחים שלה…שלי שלי הייתה עדינה וטהורה שתמיד אהבה לתת כבוד לכל אדם באשר הוא, ללא הבדל דת, מין או צבע".

"היא חשבה שהיא תהיה חופשייה במדינה שלה, עד שהרוצח הנתעב הזה הגיע…הוא רצח אותה בגלל שהיא יהודייה. והותיר אותה מדממת וזועקת לעזרה. הוא רצח את הילדה הקטנה שלי".

דדון פנתה בקריאה לשופטים: "אני מבקשת באמצעותכם שלא יהיה איזה נשיא שייתן לו חנינה. אני יודעת שלא עסקתם במניע, אבל הבת שלי נרצחה כי היא יהודייה".

בצעד חריג, ביקשו השופטים לקבל ממנה את הנאום שכתבה, ככל הנראה מתוך כוונה לצרף לתיק. הרוצח חוסיין ח'ליפה שמר על ארשת פנים קפואה ואמר לאחר גזר הדין: "לא רצחתי אותה, הפילו עליי את התיק הזה". כשנשאל למה הודית ושחזרת את הרצח במשטרה, הוא טען: "הפעילו עלי לחצים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.