השחקנית הישראלית תוקפת את בעלה של איוונקה

השחקנית הישראלית נועה תשבי, המתגוררת בשנים האחרונות בארה"ב פרסמה אתמול (שני) מאמר חריף, כנגד חתנו של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ, ג'ראד קושנר, הנשוי לאיוונקה טראמפ { "עזרת לבריון חזיר"}

השחקנית הישראלית נועה תשבי, המתגוררת בשנים האחרונות בארה"ב פרסמה אתמול (שני) מאמר חריף, כנגד חתנו של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ, ג'ראד קושנר, הנשוי לאיוונקה טראמפ.

תשבי פנתה לחתנו האורתודוקסי בן ה-35 של הנשיא האמריקני, ותקפה אותו במילים  חריפות,"ג'ארד היקר, או 'כפרה', כפי שאנחנו אומרים בישראל" כתבה תשבי באתר ה-Jewish Insider, "אתה לא מכיר אותי, ואני בספק אם אי פעם נפגשנו. אבל יש לי כמה דברים להגיד לך. אני ישראלית, וכמוך – יהודיה. ראשית, אודה לך על כך שהכנסת את איוונקה המהממת לשבט שלנו. אנחנו צריכים עוד נשים חכמות ולבביות כמוה. כל הכבוד ג'ראד ויעל (שמה היהודי של טראמפ הבת)".

אחרי דברי החנופה היא עברה למילים יותר נוקשות "כעת בוא נדבר 'תכלס,' "להיות גבר שוביניסט וחזיר זה דבר נפלא. זה אפילו עוזר לך להיבחר לנשיאות. גם אתה כזה ג'ראד? אתה חזיר?"."כיהודייה, אני מאוד מסוקרנת לגביך, ג'ראד קושנר", ממשיכה תשבי,  האם שמת לב לאנטישמיות שחמך איפשר לחזור לקדמת הבמה? האם אתה יודע שבגלל הטרולים שהקמפיין שלכם עודד לצאת מהמחילות שלהם אני ואלפי יהודים אחרים הוספנו סימן היכר לשמנו בטוויטר כדי להצהיר בגאווה על יהדותנו?". יצוין כי תשבי התייחסה לעובדה שגולשים אנטישמים, חלקם מיוחסים לתומכיו של טראמפ, תקפו יהודים ברשתות החברתיות, במיוחד בטוויטר.

"אתה בגדת בכל אחת מהאמונות שבבסיס היהדות. 'ואהבת לרעך כמוך', צדקה, תיקון עולם והפיכת העולם למקום טוב יותר", הוסיפה תשבי בחריפות. "יהודים היו בחזית של כל תנועת זכויות אדם ברחבי העולם, החל מרטין לותר קינג וכלה בגנדי. אנחנו היהודים, מכירים היטב מה זו שנאה ואפליה, ונלחמנו בזה במשך דורות רבים. אתה ג'ראד, סייעת לאדם הכי גזען, סקסיסט, בריון, ילדותי ומיזוגני לקבל את השלטון".

 

"ג'ראד אתה נראה לי אדם אחראי, המבוגר האחראי בסיטואציה הזו. אז עכשיו הכל תלוי בך… זו האחריות שלך. לדאוג לכך שחמך לא לוקח את המדינה הזאת לאחור מבחינה חברתית וסביבתית למילניום אחר, הגרסה של טוויטר למקארתיזם. אני לא סומכת עליו, אבל אני סומכת עליך להיות זה שמקשיב לו ואומר לו מה הדבר הנכון לעשות. אחרת, שניכם תשמעו מאיתנו. בכל דרך שהדמוקרטיה תאפשר זאת, אנחנו נדאג שחייך יהיו לא נעימים. תזהר לך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.