פעילי שטח יתכנסו: "להדק החרם על הפלס"

סערת שבירת החרם על 'הפלס': פעילי השטח הליטאי עוברים לשלב המעשים ובשבוע הבא יקיימו כינוס סגור בבני ברק בו ידונו בדרכי המאבק {חשיפה}

איום הסרת החרם מעיתון 'הפלס' לא מותיר את השטח אדיש: מאות אברכים ופעילי שטח מתוך המגזר הליטאי צפויים להשתתף בשבוע הבא בכינוס סגור בעיר בני ברק לגבש החלטה כיצד להתמודד במידה ויחליטו חברות כאלה או אחרות להסיר את החרם הפרסומי מעיתון 'הפלס'.

אתר 'קוקר' חושף הערב לראשונה, כי בשל האיום של חלק ממשרדי הפרסום להסיר את החרם מעיתון 'הפלס' ולהתחיל לפרסם בעיתון בקרוב, השטח המזוהה עם 'דגל התורה' לא נשאר אדיש ומתכנן פעולות אסטרטגיות על מנת להדק את החרם על העיתון נגדו הוצא מכתב חריף על ידי גדולי ישראל שאסרו כל שיתוף פעולה עם העיתון.

הערב התכנסו קבוצה קטנה של פעילים במקום חשאי בבני ברק שם הכריעו כי כבר בשבוע הבא יגייסו את השטח ויצאו לכינוס ראשון בבני ברק שם ינאמו בכירים מתוך המגזר הליטאי. גורמים המעורבים בנעשה שוחחו עם 'קוקר' והבטיחו כי "דרכי הפעולה לא יהיו זהות לדרכי המאבק שניהלו אוהדי עיתון 'הפלס', אלא מאבק מאוגד ומאוחד של כלל הציבור החרדי שלא יותיר את החברות המפרסמות בעיתון 'הפלס' אדישות לנוכח גל המחאה".

הגורם הבטיח בשיחה עם 'קוקר' כי השטח לא יישאר אדיש ומבטיח כי החרם על העיתון יתפוס תאוצה אף יותר ממה שהיה בשלוש שנים האחרונות, והיא הקמת ארגון פעילים המאגד את רבבות הפעילים מכל רחבי הארץ לפעילות שקטה נגד הסרת החרם מהעיתון שנותן במה לביזוי גדולי ישראל ושלוחיהם כשבמסגרתו ייערכו בשבועות הקרובים עשרות כינוסים לאברכים בכל רחבי הארץ להביא בפניהם את דבר המערכה".

כמו כן מוסיף הגורם, כי אף אם יופסקו ההטרדות נגד משרד זה הם יימשכו נגד שאר משרדי הפרסום שיוכיחו את נאמנותם לגדולי ישראל.

יחד עם זאת פעילים ב'דגל התורה' מסרו כי "מי שיפרסם בעיתון המחוצף הזה, מרים את ידו נגד גדולי ישראל, אשר במהלך כל שנות קיומו של העיתון, פתח בקמפיין מחוצף נגד גדולי ישראל ונציגי הציבור הליטאי, כשהוא אינו בוחל בשום אמצעי, עיתון 'הפלס', המתיימר לייצג את 'ההשקפה הטהורה' ולחנך את הציבור החרדי, פוגע בצורה קבועה בגדולי ישראל ובשלוחיהם".

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אנשים שמדברים כמוך יוצרים את הערב רב קרח ועדתו . ועל עצם דברי הבליעל טוב שנתהפכה שלייתך על פניך עפרא לפומיה שלא תשלים שנותך אמן כן יהי רצון

  אחת אפיים |
  הגב
 2. [אלו חלק ממנהיגי הערב רב של דורינו] וביניהם מרבית חברי מועצת גדולי התורה – ראש ישיבת פוניבז' הגרב"ד פוברסקי, ראש ישיבת מיר הגר"א פינקל, ראש ישיבת 'עטרת' הגרב"מ אזרחי [שאמור לשוב מדרום אמריקה עד האירוע], ראש ישיבת קמניץ הגר"י שיינר, ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן, רבה של רמת השרון הגר"י אדלשטיין, ראש ישיבת סלבודקא הגרמ"ה הירש, ראש ישיבת קרית מלך הגרש"י בורנשטיין ועוד. מנהיגי הערב רב של דורינו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • בראשונה אני רוצה לומר כי בתגובתך הסברת לכולם למה חשוב לטפל בכם ביד תקיפה כי אין לכם גבול ואתם מסוגלים לכל
   ואם מישהו חשב שהרדיפות חורמה שניהלתם נגד הרב עובדיה הרב וואזנר הרב פינשטיין הרב פוברסקי זכרונם לברכה
   היו ועכשיו חזרתם בתשובה בכל יום אנו רואים כי אפילו שלקחו ממכם כל שליטה עדיין אתם מתבטאים כאחרוני לוחמי דאעש בשבי הסורי

   עכשיו לעיקרי הדברים אין ספק ולא צל של ספק כי חברה שתפרסם ותחשוב לבצע רווח כל שהוא על ידי רמיסת פסקו הברור של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי
   חברה שכזו תמצא את עצמה אחר חודש עם הפסדי ענק עד כדי סגירה
   אני לא ההיתי מציע לאף גורם לנסות להתעלם מדברי הרב קנייבסקי

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • אני מה זה מת עליך! וואלה אתה חמוד!
    איך שכתבת כאילו שאתה 'עצניק' ואחרי זה הגבת לעצמך, וואו, אתה תותח!
    מצד שני, זה לא כל כך יפה לשקר, לרמות, להכפיש לחינם, להוציא שם רע וכו' (עיין בספר 'חפץ חיים').
    אבל מצד שלישי, ה'עצניקים' האלה, הם בעצמם טרוריסטים וסכינאים ורוצים לחתוך למרן הגראי"ל ת'ראש ואפילו 'אבא טורעצקי' שהוא איש מאד מאד חכם אומר כך, אז בטח שמותר לעשות להם הכל. אפילו לבזות את כבוד התורה של תלמידי החכמים שבהם, בשם כבוד רבותינו משיחינו לעולם וועד.
    מה שבאמת שכחת, זה שרוב האנשים (למעט טורעצקי ואתה) אינם מפגרים ומי שלא הבין את הטריק, גם לא הבין מה כתבת, אז באמת, מה הקטע?!

    שונא טיפשים |
    הגב
    • בכלל לא!!!! הרב פרויליך: "אין הנחיה לא להשתתף, כל אחד ינהג כהבנתו" וישתתף במעמד הקדוש. בעקבות השמועות על הנחיה רשמית של "דגל התורה" שלא להשתתף בכינוס "דגל ירושלים" הערב מבהיר הרב אליהו פרויליך כי אין כזו הוראה כלל וכלל. "הדבר נתון להבנתו של כל אחד ואחד" המאבק ב"דגל ירושלים": בעקבות גל השמועות ברשתות החברתיות כאילו וישנה הוראה רשמית מטעם "דגל התורה" שלא להשתתף בכינוס "דגל ירושלים" הערב, נשלחה הרב אליהו פרויליך, להבהיר את הדברים ואמר שמותר להשתתף לכתחילה ואין שום פיקפוק על זה.

     הרב פרויליך, מראשי הוועד למען כבוד רבותינו, הבהיר כי בכלל לא ניתנה הוראה רשמית שלא להשתתף, אם כי הסתייג כי הדבר נתון להבנתו של כל אחד ואחד.

     כך אמר "אני מבין שאתה שואל מה שרבים שואלים האם יש הוראה או הנחיה בקשר להשתתפות ילדים באירוע", אומר הרב פרויליך, "אני עשיתי בירור יסודי וקיבלתי תשובה מאוד ברורה – שלא ניתנה הוראה למישהו שלא להשתתף". ואדרבה שהילדים ישתתפו. אבל הוראה או הנחיה לא קיימת. הערב (חמישי) צפוי להתקיים באצטדיון ארנה בירושלים כינוס של ארגון התרבות "דגל ירושלים" בהשתתפות אלפי ילדים מתלמודי התורה בכל הארץ שנבחנו על דיני שביעית.

     בשל החיכוך הגדול בציבור הליטאי על רקע הפילוג נוצרה תסיסה בקרב הציבור הליטאי המזוהה עם הממסד של "דגל התורה" זאת לאחר שנודע על הזמנתו של מנהיג הדור מרן ורבנן הגאון הגדול שר התורה הצדיק רבי שמואל אוירבך שליט"א לכינוס והעובדה כי הרב אמור לנאום באירוע.

     הבוקר הקימו פעילים ליטאיים מכת הבני ברקי "המשומדים" מטה מאבק במסגרתו אברכים מתקשרים להנהלות תלמודי התורה בבני ברק ובירושלים ודורשים מהם שלא לאפשר לילדי החיידרים להגיע לכינוס המדובר, כדי להרבות מחלוקת ולהרחיק ביאת המשיח.

     לפי דיווחי מנהלי המוקד נרשמת הצלחה לחלל שם שמים ומאבק, ומספר תלמודי תורה הודיעו על אי השתתפותם באירוע. לטענתם, ניתנה אף הוראה בחיידר "אוהל תורה" שבשכונת רמת אלחנן, שם נמסר כאילו על פי הוראתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי אין לחלק הילדים להשתתף במעמד התורני, אבל למעשה רובם משתתפים.

     נודע כי תלמידי החיידרים החסידיים צפויים להשתתף כרגיל והבוקר אף הופיעו ידיעות נרחבות על הכינוס הערבף בעיתוני התנועה "המודיע" ו"המבשר" "היתד" ו"הפלס", כך שספק אם פעילות הפעילים תצליח להרוס את האירוע המדובר, הם פשוט רוצים לחלל שם שמים כדרכם בשנות אחרונות, (כל המחלל שם שמים נפרעין ממנו בגלוי) והרי הכת הזה ערב רב בפועל, ועליהן נאמר המבזה תלמידי חכמים אין לו חלק לעולם הבא, ואף על פי שאינו רבו, והרי זה בכלל "כי דבר ד' בזה".

     משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
     הגב