השיחה המלאה של הגרב"מ אזרחי אצל האדמו"ר מסקוירא

האדמו"ר מסקווירא לראש הישיבה : "צריך להתכונן לביאת המשיח". התמליל המלא

ביקור מעניין במיוחד התקיים בשבוע שעבר עת חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה ראש ישיבת עטרת ישראל הגרב"מ אזרחי ביקר במעונו של כ"ק האדמו"ר מסקווירא בעיירה ניו סקווירא בארה"ב.

ראש הישיבה ששוהה בארה"ב ביקש לבקר במעון קודשו של האדמו"ר שם התקיימה שיחה מעניינת שנשזרה בדברי תורה ובענייני היום.

בתחילת השיחה התעניין האדמו"ר מסקווירא על מצב בריאותו של ראש ישיבת עטרת ישראל הגרב"מ אזרחי "שמעתי שהייתם במצב בריאותי סבוך" אמר לראש הישיבה והוסיף כי "כתוב 'לכל בשר מרפא', אפילו בתורה של יחיד, בוודאי נאמר כן על תורה דרבים" אמר האדמו"ר והוסיף כי "ראש הישיבה צריך להיות חזק ואיתן למען יוכל להמשיך בהרבצת התורה".

האדמו"ר התעניין על החבורות הפרטיות הנמסרות על ידי ראש הישיבה, כאשר הגרב"מ אזרחי סיפר כי הלימוד הוא על מסכת קדשים, וכשהתעניין האדמו"ר אם ראש הישיבה הינו בריסקער תלמיד אישר זאת ראש הישיבה.

האדמו"ר ציין בנוגע ללימוד סדר קדשים כי "אכן צריך להתכונן לביאת המשיח ולדעת את עבודת הקרבנות". בעניין זה הזכיר האדמו"ר את המדרש האומר כי בית המקדש השלישי ייבנה בחודש חשוון. ראש הישיבה התפעל מאד מהמדרש "ס'איז א מורעדיגע מדרש" אמר וביקש לדעת את המקור. האדמו"ר הציג בפניו את המקור בפסיקתא רבתי, כשראש הישיבה מביע שביעות רצון רבה מהחידוש שהתגלה.

במהלך השיחה שוחחו גדולי הדור על על מחנה בני תורה בארה"ב אשר בראשות הגרב"מ אזרחי, כאשר הרה"ח שלום בער פישל, מראשי העסקנים בסקווירא מספר לאדמו"ר כי מדובר במחנה המיועד לכאלף בחורים ושוהים בו לא רק תלמידי ישיבה.

האדמו"ר הפליא עד מאד את הפעילות ואמר כי חשוב לקרב ליבם של ישראל לאביהם שבשמים. "אין זה דבר פעוט כלל" אמר האדמו"ר לראש הישיבה.

לקראת סיום השיחה ציין ראש הישיבה בפני האדמו"ר כי "בכל דור יש כאלה שמחזיקים את הדור" בהצביעו על האדמו"ר והוסיף "יש כאלה שמצא חן בעיני השם".

וענה האדמו"ר בצחות ובענווה "אם כוונתכם עלי, הרי שעלי להוסיף שחן היא מתנת חינם אף על פי שאיני כדאי והגון לכך".

בסיום השיחה המרתקת שנמשכה זמן ממושך, נפרדו גדולי הדור בדברי ברכה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.