השיחה המרתקת • מרן הרב שטיינמן לדרעי: "תמשיך להיות שר"(וידאו)

הוידאו נחשף: יו"ר ש"ס השר אריה דרעי שביקר במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן נכנס לנידון הלכתי עם ראש הישיבה עם מותרת הליצנות בחג הפורים. לאחר מכן ברכו הגראי"ל: "תמשיך להיות שר". והוסיף בבדיחותא: "אני לא רוצה להיות שר, וגם הם לא רוצים אותי שר". צפו

במהלך ביקור יו״ר שס השר דרעי במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, נשאל מענייני דיומא: מה ההיתר לעשות ליצנות בפורים, הלא פורים זה דרבנן והאיסור על ליצנות הוא מדאורייתא?

ראש הישיבה הזכיר בהקשר הזה שהמשגיח של פוניבז׳ רבי חצק׳ל לוינשטיין זצ״ל נהג שלא לעשות ליצנות בפורים. השר דרעי ענה, כי כיוון שמדובר בליצנות דע״ז, ליצנות מעמלק אז כבר מותר, כיוון דהותרה הותרה.

מרן ראש הישיבה ברך את השר דרעי שימשיך להיות שר. ״אני לא רוצה להיות שר״, אמר הגראי״ל, ״וגם הם לא רוצים אותי שר..״

בהמשך השר דרעי השיב לו: ״ראש הישיבה הוא שר התורה״. מרן ענה לו: ״תודה רבה״.

https://vimeo.com/160334496

לרגל חג הפורים: יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיע בליל פורים לביקור מיוחד אצל גדולי ישראל מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן ומרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, וחברי מועצת חכמי התורה של ש"ס.

הביקור מגיע בצל חלופי דברים בין יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני לנציג ש"ס איציק כהן, ועקיצות ששוגרו בשבועיים האחרונים בין דרעי לגפני עצמם.

אם לשפוט על פי הביקור הלבבי שקיים יו"ר ש"ס ח"כ דרעי במעונו של מנהיג הציבור החרדי ליטאי מרן הרב שטיינמן – הרי שהקשר בין 'דגל התורה' לש"ס חזק ויציב מתמיד.

במהלך הביקור במעונו של הגראי"ל שטיינמן שוחחו השניים אודות פועלם של המפלגות החרדיות והישגיהם. ל'קוקר' נודע כי מרן הרב שטיינמן אף הכביר במילים חמות על פועלו של נשיא מועצת החכמים הגר"ש כהן.

קודם לכן ביקר דרעי במעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ששיבחו על פועלו למען הציבור החרדי והשכבות החלשות, לאחר מכן בירכו בברכת ברכה והצלחה.

דרעי אף ביקר בבתיהם של חברי מועצת חכמיע התורה של ש"ס הגאון רבי שמעון בעדני והגאון רבי משה מאיה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ברוכה להצלוחה העיקר, אבל איזה ברכה קטנה לביאת משיח מה פתאום חס וחלילה!!

    משה |
    הגב