השיחות עם איראן למבוי סתום, אסד נגד טורקיה והפלסטינים רוצים מפה • סיכום אירועי השבת

בארץ

העיתונאי איננו: הסופר והעיתונאי אמנון דנקנר, בן 67, לקה בליבו (שישי, 23:00) בעת ששהה בביתו. צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע פעולות החייאה שבסיומן קבע את מותו.
טביעות בשבת: גבר, כבן 60, נמצא מוטל בבוקר היום (שבת) בחוף הרצל שבנתניה. צוות מד"א קבע את מותו. הנסיבות נבדקות; נערה כבת 16 טבעה בצהרי היום (שבת) בחוף הדולפינריום שבתל אביב. הנערה פונתה על ידי צוות מד"א לבית החולים איכילוב כשהיא מחוסרת הכרה ומצבה קשה. חברתה נפגעה באורח קל.
מפה לשלום: עוזרו של נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אמר במהלך השבת כי אבו מאזן ביקש שראש ממשלת ישראל יציג מפה, שתבהיר כיצד הוא רואה יישום עתידי של פתרון שתי המדינות. רק אחר כך, אמר, ניתן יהיה לשבת למשא ומתן: "נתניהו חייב להסכים מראש לגבולות 67'".
מהרצועה תיפתח הרעה: אלוף פיקוד הדרום החדש שלמה תורג'מן נכנס רשמית לתפקיד, וכבר קיבל מהרמטכ"ל רמז לעתיד לבוא בעזה: "הרצועה תמשיך להיות לא יציבה, צריך לכוון לשם", אמר לו הרמטכ"ל בני גנץ.

בעולם

שלום על חשבון סוריה: הנשיא הסורי אסד טען השבת כי ראש ממשלת טורקיה ארדואן התפייס עם ישראל כדי לפגוע בסוריה. אסד התראיין לערוץ טורקי והזהיר: "אם סוריה תתפורר יהיו עשרות שנים של חוסר יציבות במזה"ת". הוא כינה את ר"מ טורקיה "שקרן ואופורטוניסט", ואמר שקיבל את התנצלות ישראל על המשט כי לא נותרה לו בת ברית אחרת שתעזור לו נגד דמשק
פיתוח הגרעין ממשיך: הסתיימו ללא תוצאות במהלך צהרי השבת שיחות הגרעין בין שש המעצמות לאיראן, שהתקיימו באפגניסטן.
"יגע בארץ ותרעד": רעידת אדמה בעצמה של 7 בסולם ריכטר ובעומק של 68 ק"מ פקדה היום בבוקר את אינדונזיה. לא נמסר על נפגעים או על נזק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.