השיטות השונות להשתלות שיניים ביום אחד

הרצון לשמור על אורח חיים בריא עם העלייה בתוחלת החיים מובילה רצון וצורך לשמור על בריאות הפה. טיפולי השיניים התקדמו גם הן ואחת הבשורות המשמעותיות ביותר היא השתלת שיניים ביום אחד. השתלה זו מאפשרת למטופלים ליהנות מהשתלות ביום אחד במקום לאורך זמן רב, מה שמפחית בצורה משמעותית את תקופת הכאב ומאפשר למטופלים ליהנות מהר משגרת חיים מהירה.

All on 4

All on 4 היא שיטה להשתלת שיניים ביום אחד. בשיטה זו משתמשים בארבעה שתלים בסך הכל כדי ליצור מבנה של פה מלא. בשיטה זו מחדירים שני שתלים קדמיים כשהם בזווית של תשעים מעלות ועוד שני שתלים אחוריים בזווית של ארבעים וחמש מעלות. החדרת ארבעת השתלים מאפשרת לרופא השיניים להרכיב עליהם את מבנה השיניים כולו כאשר ארבעת השתלים יוצרים בסיס איתן ויציב שיכול להחזיק לאורך שנים רבות בלי טיפול אלא עם בדיקות שגרתיות בלבד.

All on 6

All on 6 היא שיטת השתלת שיניים ביום אחד המתבססת על שישה שתלים בסך הכל שעליהם מניחים את כל השיניים. כדי לבצע את ההשתלה רופא השיניים משתמש במכשיר CT ומקבל את המבנה המדויק של הלסת, מה שמאפשר לו לבצע השתלה רצופה (כלומר ביום אחד), חזקה ויציבה. התוצאה של ההשתלה היא חזרה מהירה לשגרה, מבנה שיניים חזק ויציב והפגה מהירה של הכאב שנובע פעמים רבות ממצב השיניים והלסת הראשוניים.

בחירה איזה מבין הטיפולים לבצע

הבחירה באיזו שיטה לבצע השתלת שיניים ביום אחד משתנה בין מטופל אחד לאחר. כדי להחליט מהו הטיפול הטוב ביותר לכל אחד על רופא השיניים לבחון את מצב הפה והלסת של המטופל לפני שהוא מתחיל לגעת באזור. הרופא מקבל מידע על מצב השיניים קודם כל מהמטופל שמספר לו על מצבו ומה מפריע לו, אחר כך הוא מבצע בדיקה ראשונית פיזיולוגית של חלל הפה ולבסוף מחליט אלו צילומי הדמיה נחוצים לו כדי לקבל החלטה מהו הטיפול הטוב ביותר.

צילומי ההדמיה מאפשרים לרופא השיניים לדעת מה קורה בחלל הפה, מה מצב צפיפות העצם של הלסת ולהחליט את הטיפול הטוב ביותר למטופל. לאחר שיש לרופא את צילומי ההדמיה הוא גם יכול לתכנן את השתלת השיניים כדי שזו באמת תתבצע ביום אחד.

למה לבצע השתלות שיניים ביום אחד במקום בשיטה הישנה

  • יום טיפולים מרוכז – ביום אחד יכול המטופל להיכנס עם שיניים רעועות וכואבות ולצאת עם שיניים מתפקדות באופן מלא.
  • זמן החלמה מינימלי – טיפולי השתלות שיניים ביום אחד מאפשרים למטופלים להיפתר מהכאב מהר ולהתחיל בשגרת חיים בריאה ללא צורך באובדן ימי עבודה.
  • התאמה לחרדות – מטופלים אם חרדות מטיפולים עלולים לחוש תסכול מטיפולים וחמור מכך, להימנע מהם ולהגיע למצב של הזנחה. טיפולים שמתבצעים ביום אחד מאפשרים להם לפתור את כל הטיפול ביום אחד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.