השיעור השבועי של סיון רהב מאיר (וידאו)

סיון רהב מאיר בשיעורה השבועי לפרשת מטות מדברת על גאולה ומקדש, בזווית האקטאולית על הפרשה בצל הפרשיות שאפיינו את השבוע. { הרב ברלנד, והמדיה}

סיון רהב מאיר בשיעורה השבועי לפרשת מטות מדברת על גאולה ומקדש, בזווית האקטאולית על הפרשה בצל הפרשיות שאפיינו את השבוע.

 

העיצה של סיון, לא לשכוח ילד ברכב היא לשים את הסלולארי במושב האחורי, כי אותו אתה לא תשכח. יש מלך ויש משנה למלך, בואו לא נתבלבל.

. סיון הביאה בשיעור את ניל פוסטמן, שהיה ראש מחלקת תקשורת באוניברסיטת ניו יורק, דיבר על תרומתה המפוקפקת של התקשורת לאינפלציה המילולית הזו בספרו "חשיבה ביקורתית בעידן האלקטרוניקה", אמנם היום אנחנו כבר בעידן האינטרנט, אבל הטקסט רק הולך ונעשה רלוונטי יותר:

"אנחנו מוצפים בדיסאינפורמציה. לא דיסאינפורמציה שהיא שקרים, אלא שהיא רעש. רוב המידע אינו מטעה אלא פשוט לא במקומו, מקוטע, לא רלבנטי, שטחי. מידע שיוצר אשליה של ידיעה, אבל למעשה מרחיק מידיעה. רוב התוכן בטלוויזיה הוא דיסאינפורמציה. במהלך תכנית טלוויזיה, למשל, לא ניתנת האפשרות לשאול 'למה אתה מתכוון כשאתה אומר…' או 'תן לי לחשוב על זה' או 'איני יודע'. חשיבה אינה מצטלמת יפה. אין הרבה מה להראות. צריך דרך חדשה לעזור לתלמידים להגן על עצמם ועל התרבות שלהם מפני שיח מסוג חדש, מפני תרבות שמדברת את עצמה למוות. הסכנה היא אנשים שיאהבו את השעבוד שלהם, שיאהבו את הטכנולוגיות השוללות מהם את יכולתם לחשוב. זה לא משטר רודני ששולט בנו, זו סתם טריוויאליות".

השיעור השבועי של סיון רהב-מאיר מתקיים מדי יום רביעי בשעה 21:00 בהיכל שלמה, רחוב המלך ג'ורג' 58, ירושלים.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה זה משנה חרדי לא חרדי דמות מוכרת או לא זה מה שמשנה או מענין? מענין אותי הפגיעה הנפשית בבנותיו לטווח רחוק ומי יודע עד סוף חייהם.זה מה שצריך להטריד אותנו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. חילול ה'!! הוא לא חרדי ולא נעלים מי שושה כאלה דברים הוא גוי.!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב