השכנה של משפחת טופאן ז"ל משחזרת: "הדלת לא נפתחה- אחר כך הוציאו שלוש גופות" – האזינו

לירון ניסים, מנפגעות פיצוץ הגז בירושלים ושכנה להרוגי הפיצוץ בדלת הסמוכה למשפחת טופאן ז"ל, שיחזרה בגל"צ את דקות המתח והחרדה שלאחר הפיצוץ הקטלני. "בשעה 11 דפק הטכנאי אצלנו בדלת, בעלי פתח לו, וכך הבנתי שיש בעיה של גז. אמרנו לילה טוב וכל אחד הלך לביתו". ואז מתוך שינה, שמעה והתעוררה מקול הנפץ, "פשוט עפתי מהספה. זה היה הלם", ספרה בהתרגשות ניסים, "אלירן בעלי יצא מהחדר ואמר לי שהילד הגדול היה במיטה, והיו עליו המון זכוכיות – הוא היה עם פה פתוח ועיניים פתוחות. את יובל שלי הוא מצא מתחת למיטה".

היא סיפרה כי הם התאספו מהר, וניסו לפתוח את דלת הכניסה לבית "לא הצלחתי לפתוח אותה. אלירן ואבא שלי הצליחו לפתוח אותה בסוף", סיפרה השכנה, "יצאתי וראיתי שכל העולם נחרב – שהשכונה שלך היא לא שכונה".

בהתרגשות רבה וכשדמעות חונקות את גרונה סיפרה כי הדלת של משפחת טופאן לא נפתחה. "ראינו את כל השכנים. אבל לא ראינו את הדלת נפתחת". ניסים מספרת כי בעלה קפץ מהמרפסת שלהם למרפסת של אבי. "זה היה מקום לא בטוח בכלל, אלירן נכנס והיה בלאגן גדול – כל הבית של אבי התפוצץ, אלירן הגיע למסדרון וקלט שהוא לא יכול להתקרב יותר". ואז, הבין שהוא בסכנה. "40 דקות אחרי הם מצאו שלוש גופות".

בתוך כך, עורך דינו של טכנאי הגז, דחה את הטענות בבית המשפט, וקרא למעצרו מעצר ראווה. טכנאי הגז, שנעצר פחות משלוש שעות לאחר הפיצוץ בירושלים, שוחרר אמש, מהמעצר לביתו. זאת, לאחר הגשת ערר בנושא.

קרוביו של הטכנאי טענו כי "הפילו עליו תיק". לדבריהם, "הוא לא שרלטן, הוא עובד של החברה. מחפשים את המטבע מתחת לפנס, זה מקומם. אנחנו כחברים ומשפחה כואבים את שהיה שם".

 

האזינו להקלטה באדיבות גלי צה"ל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.