השכנים ממצרים: מונה ראש ממשלה זמנית – ו-30 הרוגים נספרו במדינה

מוחמד אל בראדעי מונה הערב (מוצ"ש) לעמוד בראש הממשלה הזמנית במצרים. אל בראדעי נפגש מוקדם יותר עם הנשיא הזמני, עדלי מנסור, בארמון הנשיאות בקהיר. האחים המוסלמים כבר הודיעו כי הם לא מקבלים את המינוי.

"אנחנו דוחים את ההפיכה ואת כל מה שנובע ממנה", אמר בכיר במפלגת "הצדק והחירות" של האחים המוסלמים במצרים. אל בראדעי, ששימש בעבר כראש הסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית, היה מועמד לנשיאות ומהמתנגדים הבולטים למשטרו של הנשיא המודח, מוחמד מורסי.

בתוך כך, אחד מאנשי הדת הבכירים בעולם הסוני, השייח' יוסף אל-קרדאווי, קרא לעם המצרי לתמוך במורסי. בפאטווה (פסק הלכה) שהוציא אל-קרדאווי, הוא קרא לצבא המצרי לפנות את הזירה הפוליטית. לדבריו, אנשי דת מצרים רבים מסכימים עם דעתו. אל-קרדאווי, החי בקטאר, נולד במצרים ונחשב לבעל השפעה גדולה מאוד על מאות מיליוני מאמינים.

האסלאמיסטים קראו לתומכיהם להמשיך בהפגנות במדינה, אולם לעת עתה הם לא קוראים בגלוי לשימוש באלימות. קבוצה אסלאמיסטית חדשה, המכנה עצמה "אנסר אל-שריעה", פרסמה אמש הודעה ברשת האינטרנט בה הודיעה על מלחמה בכוחות הצבא המצרי בעקבות הדחתו של מורסי מהנשיאות.

בתום יממה סוערת במצרים שהביאה למותם של כ-30 בני אדם ולפציעתם של למעלה מ-460 נוספים בעימותים בין אסלאמיסטיים תומכי מורסי למתנגדיו, דיווח הבוקר העיתון "אל-מסרי אל-יום" על שלוש מתקפות של חמושים על החיילים המצריים המוצבים בסיני, בהן באל-עריש ובאזור רפיח המצרית. לא דווח על נפגעים.

עם זאת, נראה כי המתקפות בסיני הן רק ההתחלה. בהודעה שפרסמה אתמול באתר המיועד לחמושים הפועלים בסיני, הודיע הארגון "אנסר אל-שריעה" כי החל לאגור אמצעי לחימה ולאמן את חבריו למלחמה בכוחות הצבא המצרי. לדבריהם, הדחתו של מורסי מהווה "הכרזת מלחמה על האסלאם במצרים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.