השלום הספרדי: המו"מ על הבחירות הארציות נתקע; ניסיון חיבור בין ש"ס ל'יחד' לבחירות המקומיות

שבועיים אחרי הכרזת "השלום הספרדי" 'אקטואליק' חושף: בימים האחרונים התקיימו מספר פגישות בין בכירים בש"ס לבכירים במפלגת 'יחד' לבדיקת ריצה משותפת לרשויות המקומיות

שבועיים חלפו מאז הכותרות המפוצצות סביב פגישתם של הראשל"צ הגר"ש עמאר יחד עם הראשל"צ הגר"י יוסף והשר אריה דרעי, שזכתה לכינוי "השלום הספרדי", ו'אקטואליק' בדק האם מאז הפגישה ישנה התקדמות כלשהי בתכנית השלום עם אנשי 'יחד' ואלי ישי או שדיבורים לחוד ומעשים לחוד.

כזכור, יום לאחר הפגישה המדוברת בין שני הראשל"צים ודרעי, נפגש הגר"ש עמאר עם אלי ישי בניסיון להביא שלום כוללני.

על פי הנראה, מאז הפגישה המתוקשרת, ופגישתם של הרב עמאר עם אלי ישי ומרן הרב מזוז בנושא, לא בוצעה התקדמות כלשהי המלמדת על ניסיון אמיתי מצידם של הצדדים להגיע לשלום שימנע ריצה נפרדת של הנציגים הספרדים לקראת בחירות אפשריות לכנסת, ועוד לפני כן – על שילוב ידיים ברשימות לרשויות המקומיות בין 'יחד' לש"ס.

כזכור, בזמנו פרסמנו שהרב מזוז הציג בפגישה את בקשותיו בכדי להתקדם בניסיונות השלום, כאשר החלק העיקרי והמכשול העיקרי בדרך לשלום בין הצדדים – הוא דרישת הריצ'רצ' ברשימת המועמדים בין יחד לש"ס וכניסה למו"מ שבסופו יוגדר ההסכם, אך הרב עמאר ביקש להדגיש בזמנו שהוא נמנע מהתעסקות ברקע הפוליטי של השלום הספרדי ורוצה לעסוק בעיקר בשלום בין הרבנים.

הבוקר, לאחר בדיקה ארוכה שבוצעה במהלך סוף השבוע, גורמים במפלגת 'יחד' טוענים כי מאז הפגישה ההיא לא בוצעה התקדמות ממשית כלשהי בעניין, והמו"מ תקוע – ויותר מכך: לא נפתח כלל.  במפלגת ש"ס, לעומת זאת, טוענים שלהם אכפת יותר מהשלום עם רבה של ירושלים הרב שלמה עמאר, דבר שכבר בוצע ולטענתם ש"ס לא צריכה יותר מזה.

אך למרות כל הפסימיות מצד שני הצדדים, אתר 'אקטואליק' חושף כי בשבוע האחרון בוצעו מספר פגישות קריטיות בין בכירים במפלגת ש"ס לבין בכירים ב'יחד', כאשר הנושא היה סביב הבחירות המוניציפאליות.

בפגישות שנערכו חלקן בירושלים וחלקן בערים בהן ישנן מגזר ספרדי חרדי גדול, השתתפו בכירים במפלגות שעסקו בפגישות במספר ערים, ולא חברי מועצה ששוחחו נקודתית. הצדדים ניסו לגשר על הפערים במטרה לרוץ יחד בבחירות לרשויות המקומיות, אך במפלגת 'יחד' טוענים כי בכל הפגישות נעשה מאמץ למנוע מהם לרוץ כלל, ורוב הפגישות הסתיימו ללא כל התקדמות.

"יש להם מטרה שיחד לא תרוץ, והם מנסים לשכנע – לא ע"י משא ומתן וניסיון לצרף נציגים של יחד לרשימות ש"ס, אלא בכלל למנוע ריצה כלשהי של נציגי יחד מול ש"ס. כרגע זה לא עובד, אבל הפגישות האלה ימשכו בזמן הקרוב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.