השלום הספרדי צובר תאוצה: הרב יעקב כהן מבקר כעת אצל הגר"מ מאזוז

השלום הספרדי צובר תאוצה: הגאון רבי יעקב כהן, בנו של חכם שלום הגיע כעת למעונו של מרן הגר"מ מאזוז ראש ישיבת כסא רחמים בבני ברק

 

פרסום ראשון: השלום הספרדי הולך וקורם עור וגידים. הגאון רבי יעקב כהן, בנו של חכם שלום מבקר כעת במעונו של מרן הגר"מ מאזוז ראש ישיבת כסא רחמים בבני ברק, ומנהיגה הרוחני של מפלגת יחד בכדי להתברך מפיו לרגל החג.

הרב יעקב כהן, בנו של חכם שלום כהן  צפוי לשוחח עימו על שורה של נושאים בענייני דיומא.

ל'אקטואליק' נודע כי הרב כהן שנחשב לאיש החזק בבית מרן יעניק לגר"מ מאזוז את ספרו של חכם שלום כהן עם הקדשה מיוחדת שכתב לו נשיא המעוצת.

כזכור, בחודשים האחרונים בנו של חכם שלום, הרב יעקב כהן מוביל מהלך שיביא לאיחוד המועצות – מה שעשוי לאחד את המפלגות השנויות במחלוקת. אתמול הרב כהן דיבר בשבח השלום הספרדי במהלך דבריו בעצרת "הקבלת פני רבו" עם הרבנים הגאונים מרן הרב עמאר שנערכה בירושלים.

"כולם צריכים להרבות שלום בעולם", קרא בדבריו. הרב  כהן המשיך לדבר כנגד מחרחרי הריב: "מה הוא התכוון על מה שהוא אמר, למה לעוות דברים. הדברים הללו כל כך עושים רע בעם ישראל. נוצר מצב שמדברים על הרבנים, אני מדבר עם כל הרבנים, תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם – זה אמיתי".

מנגד, נרשמת התקרבות יתרה בין דרעי לבין של חכם שלום, במהלך שמחת בית השואבה בישיבתו של הרב כהן בביתר עילית, בה השתתף יו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס הרב כהן במרומז לדיווחים על המגעים להשבתו של אלי ישי ואמר: "אני בראש ובראשונה רוצה להזמין את ידידי אריה דרעי יו"ר התנועה. יו"ר שהיה. יו"ר בהווה ויו"ר שיהיה. איש אמונם של גדולי ישראל מאז ומתמיד".

הערכה היא כי הרב יעקב כהן פועל לפייס בין מפלגת יחד לבין ש"ס במטרה להשיב את ש"ס לימיה הגדולים.

השתתף בהכנת הידיעה: מנחם קולדצקי

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.