"אייכלר מציג: "כך מתעללים שלטון החוק בחרדים" (וידאו)

ח"כ ישראל אייכלר דורש לכנס בדחיפות את הועדה לעניני מירון ואת ועדת הפנים של הכנסת כדי לדון בקריסת מערך התחבורה בל"ג בעומר. "עצם התהליך שגורמים "מקצועיים" מחליטים עבור הציבור בלי לשאול אותו ואת נציגיו, מראה כי יש כאן שליטים ויש נשלטים והשליטים מחליטים עבור הנשלטים", אמר ח"כ אייכלר

בעקבות קריסת מערך התחבורה במירון, כמו גם 'דילול' מספר העולים לציון השנה, דורש ח"כ ישראל אייכלר לכנס את הועדה לעניני מירון ואת וועדת הפנים של הכנסת, כדי לדון באירועים.

"לאחר שפנינו מראש לראשי המשטרה ומשרד התחבורה, למנוע גזירות ההרחקה של רבבות עולים על ידי הגבלות תנועה וגיוס פרשים, הגיע עת דין וחשבון. עצם התהליך שגורמים "מקצועיים" מחליטים עבור הציבור בלי לשאול אותו ואת נציגיו, מראה כי יש כאן שליטים ויש נשלטים והשליטים מחליטים עבור הנשלטים", אמר ח"כ הרב ישראל אייכלר בכנסת.

[alooma ref="0caab1c842ce04d5b3aa8e0d20aa03b4.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

"איסור כללי שהחליטה המשטרה למנוע יציאת כלי רכב פרטיים למירון ואפילו לחניונים רחוקים וגם לא לערים קרובות למירון, גרמו לעוול ציבורי. רק אחרי התערבות חברי כנסת חרדים, החליטה המשטרה בימים האחרונים לאפשר לחנות בכרמיאל, טבריה וצפת וכמובן שזה לא עבד. אנשים חיכו במשך שעות לשאטלים שלא הגיעו לכרמיאל, לראש פינה ולצפת. וכן במוצאי ל"ג בעומר, חיכו האטובוסים "הפרטיים" בחניונים המאושרים, אך הנוסעים לא הגיעו. כי השאטלים נתקעו במירון. כל זה היה כשלון ידוע מראש".

"הסיבה היחידה שבמשך היום היה שקט, כי דרכי ציון המוליכות למירון היו אבלות מבלי באי מועד. כל הכבישים היו ריקים יחסית. גם במירון, הורגש חסרונום של כמחצית ממספר העולים בשנים האחרונות. כאשר יצאה הברה ברחוב הדתי, שבמשך היום התנועה זורמת, אנשים בקשו לנסוע וכבר לא היו אוטובוסים. כל הבאלגן היה מאורגן. הכל בגלל שלא הוכנו תשתיות מתאימות חניונים וכבישים באזור. את זה צריך לתקן כך ועכשיו".

"דחיפות הדיון של הועדה לעניני מירון, עולה משום שהמשטרה מכינה אליבי ודוחו"ת שירגיעו את זעקת הקהל, שגם חיכה שעות וגם קיבל מכות מפרשים ויסמ"ניקים בשטח. יש להכין מסקנות ראשוניותולהגישם לועדת הפנים של הכנסת באופן מיידי".

בדיון במליאת הכנסת, טען ח"כ הרב אייכלר, שאין עוד אירוע במדינהשבו לא מכינים חניונים לכלי רכב ולו במרחק קילומטרים מן המקום. יש מספיק שטחים בגליל להכשיר לחניה חד שנתית. זו היתה הפקרות למנוע הגעת כלי רכב לערים הסמוכות למירון. אין עוד ציבור נוסעים שאפשר לכלא אותו ברחוב, עם פרשים ושוטרים אלימים.

יש כאן זלזול שלטוני בציבור חסר אונים מול שלטון הרומס אתזכויותיו כאדם וכציבור הזכאי לשמור על חופש הדת שלו" – אמר אייכלר

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.