השלישיה התפטרה: המועצת תכריע

שלושת חברי מועצת עיריית ירושלים הגישו לפני זמן קצר בפני איש שס משה עידן מכתבי התפטרות. מי ישאר ומי יודח? הפרטים. { טלטלה בש"ס}

שלושת חברי מועצת עיירית ירושלים, נחמיאל סבן, מיכאל מלכיאל, ואשר מישאלי, הגישו לפני זמן קצר בפני משה עידן איש אמונם של מועצת החכמים את מכתבי התפטרות.

גורמים בספרא חושפים ל'קוקר' כי לגבי חבר המועצה מלכיאלי, המועצת תתכנס ותדון האם להשאיר אותו כחבר בעייריה או להוציא אותו מועדת תכנון ובנייה, לגבי נחמינאל סבן מעריכים בספרא כי המועצת תורה על החזרתו לעירייה לאור פעילותו הרבה בנושא השבת וכן פעילותו למען האברכים בנושא הארנונה.

במידה ואכן יתפטרו שלושת חברי המועצה, השלושה שיכנסו הם: עידן משה  סלטון משה, כפי שפורסם הבוקר בראיון אותו העניק יו"ר ש"ס, אריה דרעי ל'קול חי'.

במרכז התכנית של דרעי עומד הרעיון להדיח את כל חברי המועצה מטעם המפלגה שמחזיקים במשרה נוספת. לטענת דרעי, הדבר פוגם בעשייתם גם אם כוונותיהם רצויות.

"אני מבצע את ההנחיה שקיבלנו ממועצת חכמי התורה, 'לא שררה אני נותן בכם אלא עבדות', זה המסר שלי מהיום שחזרתי, עבודה בשטח…הקדוש ברוך הוא נתן לנו יכולת לעזור לחלשים, וזה ממש לא חכמה להתאמץ ולסדר דרכון לראש שייבה שפונה אליך, זה כבוד , אבל החובה שלנו היא לעזור ולסייע לחלשים", אמר דרעי בראיון.

כשנשאל על הפרסומים לפיהם מספר חברי מעוצה בירושלים יודחו בקרוב אמר דרעי: "נפגשתי עם חברי המועצה בירושלים, ישבנו באריכות, הם עושים עבודה טובה, אבל ירושלים היא עיר גדולה מאוד והעול והפניות רבות, הם אמרו לי שהם משתלים לעשות כמה שהם יכולים…הם לא אשמים, הם אנשים טובים מאוד ושוב הם לא אשמים, אבל יחד עם זאת היקף הפנית גדול מאוד, אמרתי להם שיראו איך הם יכולים להתאמץ יותר…יש כאלו שעושים עבודה גם בירושלים וגם במשרד הדתות, וזה פוגע או במשרד הדתות או בירושלים".

ואיך יתבצע המיפוי? מספר דרעי: "שלחתי את גואטה ואת מרגי, הם אוספים לי נתונים בכל הארץ, הם שמעו את השטח, בסופו של דבר – נלך למהלך ואני יודע שיש כאלו שיפגעו מזה, אבל זו לא הכוונה שלי, העברתי את המסר בשבת שעשינו לכל הנציגים ברמדה, וחלילה אני לא מדיח אף אחד, אבל נדאג שכל אחד יעשה את תפקידו באופן הטוב ביותר".

דרעי הדגיש כי עדיין לא התקבלה החלטה סופית בנוגע לזהות המודחים וביקש להימנע מפרסומים לא אחראיים בנושא.

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. המועצה היא לא מועצה, אלה חבר טיפשים.
  הם חילול ה'.
  עוד מאה שנה ילמדו תורה וגמרא ישארו טיפשים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. http://www.bhol.co.il/98323/%D7%A7%D7%99%D7%A0%D7%92-

  עמוד הבית | פוליטי | החרדים
  אריה קינג קורא למיכאל מלכיאלי לספר את האמת על פרשת חילולי השבת
  חבר מועצת העיר ירושלים אריה קינג תוקף בראיון ל'בחדרי חרדים', את מיכאל מלכיאלי מש"ס: "הוזהרתי מראש שהוא ייעדר, אני יודע מי נתן לו את ההוראה ואם הוא לא חושף אותו – הוא לא ראוי להיות איש ציבור"

  הפרשנות של היא
  ששלום כהן לא יודע מהספור הזה כלום, לא מיניה ולא מקצתיה. זה סיפור בדויי
  אריה העביר הוראה ,למלכיאלי להעדר, והשפוט של דרעי אולץ לעשות כן, למרות שידע שיש כאן פגיעה בקודשי ישראל.
  דרעי עשה זאת מבחינה כלכלית אישית , שמצריכה התערבות מבקר המדינה ומשטרה.
  גם חתנו של שלום כהן יודע שדרעי הוא שנתן את ההוראה, ומקווה שבבוא היום לא יהיה שותף לקנוניה של השחיתות.
  הפיצו במתכוון שמועה שקרית ששלום כהן כעס, כדי להסית חיצים מכיוונו של דרעי, למלכיאלי,כי על מה יכעס שלום כהן ,הרי הוא אינו יודע מאומה.
  מלכיאלי במתכוון לא הוכנס לביתו של שלום כהן , כי היה צריך לומר מי נתן לו הוראה כזאת.גם כאן ספק אם בכלל הסיפור הזה בכלל אמת.
  ואז אכן היה נכנס היה נאלץ לספר "דרעי" , ואז שלום כהן יקרא לדרעי, ודרעי יצטרך להמציא שקר שאינו קיים.
  לכן פורסם שקר שלא היה,ששלום כהן כועס על מלכיאלי
  הוא שלום כהן בכלל יודע שיש הצבעות בעירייה !?
  שותפו של דרעי.מלכיאלי לא פוטר לבקשת שלום כהן זה שקר.
  דרעי מפרסם שהוא פוטר לבקשת שלום כהן. זה שקר כדי לטשטש את האוירה.
  אחרת דרעי היה צריך להעיף את מלכיאלי, ולא למצוא לו ג'וב שמן.
  אך דרעי סידר לו ג'וב מצויין , ולתקשורת פרסמו שלשלום כהן הודיעו שדרעי פיטר את מלכיאלי בשל מעשיהו.
  ואם נניח שאכן שלום כהן יודע שמלכיאלי פוטר, האם הוא יודע שמלכיאלי קיבל פרס הצטיינות.
  כעת דרעי פועל בשקט , ומסבך את מלכיאלי בצורה כזו שבעתיד לא יפתח פיו, כי אז הוא ישב בכלא.
  אני קורא לכל בחורי הישיבה בירושלים לספר לרב שלום כהן את האמת ושיזמן אליו את מלכיאלי, וישביע אותו לספר את האמת.
  שלום כהן לא כעס זו המצאה של חתנו שותפו של דרעי לחילול הקודש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הקיצר, ניצל את הכאוס, כדי להדיח את מישאלי שהוא ממחנה ישי.

  אלי ישי מתגעגעים אליך |
  הגב
 4. מזעזע! תיסמרנה שערות אנוש! לא יאומן כי יסופר!

  דרעי מכר את השבת כדי לקבל בתמורה את השפלת הרב עמאר שליט"א.

  רקע: בשכונת רמות בירושלים קוראים את המגילה בתאריך י"ד באדר. שנה שעברה, בשביל הבחירות, ש"ס הירושלמית שמו קראוונים בין הר חוצבים לשכונת רמות. הרב יצחק יוסף טען שזה מחבר את רמות לירושלים, ויש לקרוא בט"ו. ואילו הרב עמאר הוציא לאחרונה חוברת, שהקראוונים לא עוזרים, כיוון שלא גרים בהם אנשים.

  אחרי פורים שנה שעברה התברר שהוראת הרב יצחק יוסף הייתה בטעות, מרוב שרצה לרצות את גדול הדור הרב דרעי, כי כל הפסק שלו היה רק אם ישארו הקרוואנים כל השנה, אבל בפועל הוגשו תלונות, והקראוונים הוסרו

  מעשה מתועב מס' 1 של דרעי:
  כעת רקם דרעי תוכנית עם יו"ר ועדת תיכנון ובנייה דיל מסריח, אמכור לך את השבת, בכך שחבר המועצה מלכיאלי יברח מהוועדה שדנה באיסור חילולי שבת במרכז התחנה בירושלים, ואקבל תמורת זאת רישיון לקראוונים לפורים. כדי להראות לכל העולם, שהרב יצחק יוסף הוא השולט על התורה. (היום אושר סופית חילולי השבת שם, הכל בגלל שס).

  מעשה מתועב מס' 2:
  חכם שלום חושב בתמימותו שמלכיאלי עשה כן על דעת עצמו, ולכן כועס עליו, ומבקש לזרוק אותו מהמועצה. מלכאילי אומר בצדק מבחינתו, קיבלתי הוראה מגבוה, מה רוצים ממני. אבל דרעי כמו דרעי, גם עשה תרגיל מסריח, וגם הפיל את זה על מלכיאלי.

  מעשה מתועב מס' 3:
  בפועל מלכיאלי מקורבו של דרעי לא פוטר. אבל דרעי מצא הזדמנות להיפרע ממי? ממישאלי שהוא מקורבו של אלי ישי. והוא אולץ לשלוח מכתב הפטרות מהמועצה.

  אלי ישי מתגעגעים אליך |
  הגב