השמאל חוגג: בג"צ פסל את מרזל וגופשטיין

בית המשפט העליון הודיע לפני מס'דקות כי הוא פוסל את התמודדותם של ברוך מרזל ובנצי גופשטיין בתוך רשימת עוצמה יהודית, והם לא יורשו כלל להתמודד בבחירות לכנסת ה- 22.

בית המשפט העליון הודיע לפני מס'דקות כי הוא פוסל את התמודדותם של ברוך מרזל ובנצי גופשטיין בתוך רשימת עוצמה יהודית, והם לא יורשו כלל להתמודד בבחירות לכנסת ה- 22.

בעקבות הפסילה מפלגת העבודה מברכת על קבלת עתירתה לפסילת מתמודדי עצמה יהודית: ״לניצול עוין של חופש הביטוי אין מקום בכנסת״

בתגובה להחלטת בית המשפט העליון לקבל את עתירת העבודה-גשר לפסילת מתמודדי רשימת עצמה יהודית נמסר ממפלגת העבודה: ״בכל מערכת בחירות מנסים אנשי עצמה יהודית למסד את שנאתם התהומית כלפי חמישית מאזרחי המדינה ולבצר את הגזענות כנורמה במרחב הציבורי. לאמירות חשוכות כאלה יש משמעות רבה, בעיקר כאשר מי שעומדים מאחוריהן הם נבחרי ציבור. היום קבע העליון שמדובר בניצול עוין של חופש הביטוי״.

מברכים על החלטת ביהמ״ש העליון שפסק למען הרחקת מופע האימים הגזעני של מרזל וגופשטיין ממשכן הכנסת״.

במפלגת עוצמה יהודית מגיבים הערב לפסילתם של ברוך מרזל ובנצי גופשטיין מריצה לכנסת.

לדברי עו"ד איתמר בן גביר: "בשמאל מבינים שבלי עוצמה יהודית אין רוב לממשלה ימנית ולכן הם נאבקים לפגוע בה. זה לא יעזור להם, כי עם ישראל מבין היטב שהמאבק הוא עקרוני. החלטת בית המשפט תביא לעוצמה יהודית את המנדט החסר". בן גביר הוסיף כי: "הדרישה הראשונה של עוצמה יהודית תהיה לשנות את הרכב השופטים בבית המשפט העליון".

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין מסר בתגובה: "בג"צ שוב מוכיח שהוא סניף של מרצ. חברת הכנסת יזבק שכתבה על סמיר קונטאר שהוא לוחם ושהאיד ואמרה שהיא מתגעגעת לנאצר לא נפסלת. לשיטת שופטי העליון לקרוא לרצח חיילים זה בסדר אבל מלחמה בהתבוללות היא פסולה".

ברוך מרזל מסר כי: "הארגונים הרפורמים ומפלגות השמאל התאחדו נגדנו מתוך הבנה שאנחנו נלחם למען מדינה יהודית ונקדם את ערכי התורה בכנסת. מבחינתם, פגיעה במפלגת עוצמה יהודית היא עוד דרך לפגוע ביהדות והתשובה לכל ארגוני השמאל וקרנות הרפורמים תהיה בקלפי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.