השמירה על כבוד המת וזירוז תהליך שחרור הגופה

את ההדרכה העביר בפני המתנדבים קצין בוחני התנועה במחוז ת"א של המשטרה * מפקד זק"א תל אביב: "הדרכה זו חותמת סדרת מפגשי השתלמות של מתנדבי זק"א תל אביב לעבודה משותפת עם יתר גורמי החרום וההצלה"

במסגרת ההשתלמויות של מתנדבי זק"א ת"א זכו המתנדבים להדרכה מעשית בתחום הבטיחות בדרכים והטיפול בזירת תאונות דרכים קטלנית.

את ההדרכה מסר בפני המתנדבים רפ"ק ירון וינרייב, קצין בוחני התנועה במחוז ת"א, שהדגים את הדרכתו בליווי מצגת עם תמונות מאירועי אסון בכבישים שקרו בשנתיים האחרונות, כשהצד השווה שבהם היא חוסר שימת לב של הנהגים.

בפני המתנדבים הוצגו תהליכי הטיפול בתאונת דרכים וחקירתה, והתקיים דו שיח בעניין הטיפול בהרוגי התאונות תוך שימת לב על שמירה על כבוד המת וזירוז תהליך שחרור הגופה.

הדרכה זו מצטרפת לסדרת ההשתלמויות המקצועיות שהתקיימו למתנדבי זק"א ת"א ובהם אף בהדרכה הלכתית מיוחדת שהועברה על ידי רב זק"א תל אביב, הגאון רב יעקב רוז'ה, חבר מועצת הרבנות הראשית והנחשב כיום לבר סמכא עליונה בכל תחום ההלכה הקשורה בנפטר ובאבלים.
מפקד זק"א תל אביב, סנ"צ מ' חיים נוגלבלט, אמר בסיום הערב: "הדרכה זו חותמת סדרת מפגשי השתלמות של מתנדבי זק"א תל אביב העוברים התמקצעות בתחומי עיסוקם ולימוד זירות האסון לעבודה משותפת עם יתר גורמי החרום וההצלה הפועלים בה, במטרה לייעל את עבודת הקודש של המתנדבים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.