השפיל ילד חרדי עם תסמונת דאון ונענש (וידאו)

מתנדב תיעד מנהל תחנה במדא כשהוא משדל ילד הלוקה בתסמונת דאון לרקוד עבורו ברחוב. "תרקוד, תקבל 100 דולר", הוא נשמע אומר . הממונים עליו החליטו להשעותו מתפקידו. מד"א: "מגנים בחריפות את התנהגותו

משפיל: מנהל תחנה במד"א מאזור המרכז התבדח על חשבונו של ילד הלוקה בתסמונת דאון -במסגרת מילוי תפקידו.

בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 Online ומעורר סערה בארגון ההצלה, נראה מנהל התחנה שעצר את האמבולנס שבו נהג בסמוך לילד בן המגזר החרדי, המנהל יחד  יחד עם מתנדב נוסף שהיה עמו תיעד את ההתרחשות, בו הם מנסים לשוחח עם הילד ולשדל אותו לרקוד עבורם.

 

אחד מהם נשמע כשהוא אומר לילד הצעיר: "תרקוד, אני אתן לך 100 דולר". השנים מפעילים את הרדיו בכלי הרכב ומשמיעים לו בקולי קולות שיר מוכר של אייל גולן. הילד שנראה משועשע מהסיטואציה החריגה, החל לרקוד לבקשת השניים באמצע הרחוב כשלצידו ילד נוסף. מנהל התחנה והמתנדב מוחאים כפיים וצוחקים תוך שהם ממשיכים לתעד את ההתרחשות.

הסרטון החל לעבור כאש בשדה קוצים  בין מתנדבים עד שהגיע לידיעתם של בכירים בארגון שהחליטו להעניש את מנהל התחנה ואת המתנדב שעמו. תחילה הושעה המנהל ובהמשך הוא צפוי לעמוד בפני שימוע בשל מעשיו.

ממד"א נמסר בתגובה כי "המקרה המוצג בסרטון מטופל בחומרה רבה. העובד הושעה מתפקידו ומתנדבי הנוער הושעו מכל פעילות במד"א באופן מידי והמקרה יתברר עד תומו. במד"א מתנדבים אנשים בעלי צרכים מיוחדים בתחנות ברחבי הארץ ובתפקידים שונים בארגון ואנו מקבלים אותם בזרועות פתוחות מתוך הכרה בחשיבות הרבה של שילובם בחברה ובקהילה. מד"א מגנה בחריפות את ההתנהגות המוצגת בסרטון וכל התנהגות המבזה בני אדם באשר הם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.