השפלה בכפר: פלסטיניות היכו חייל צה"ל (וידאו)

תיעוד מרתיח: חייל צה"ל שביקש לעצור נער שיידה אבנים עומד חסר אונים מול מתקפה של נשים פלסטיניות. צפו

תקרית אלימה אתמול (שישי) בנבי סאלח: חייל צה"ל שהיה מוקף בפלסטינים הוכה לעיני המצלמות:

בתקרית שתועדה, ניתן להבחין בחייל צה"ל עוטה מסכה על פניו כשהוא מוקף בנשים פלסטיניות ובילדה, הפלסטניות מכות אותו בניסיון למנוע ממנו לבצע מעצר של נער שיידה אבנים.

צפו בכתבה במהדורת "חדשות סוף השבוע" – באדיבות רשת

הסרטון שפורסם בעולם

בסרטון מנסה החייל לחלץ את עצמו מהמצב אליו נקלע, בזמן שעוד תושבים של הכפר מצטרפים ומנסים להכותו גם כן. כעבור זמן קצר מגיע חייל צה"ל נוסף לאזור שמסייע לחברו להיחלץ.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן קרא לקיים דיון דחוף בכנסת בנוגע להתנהלות כח צה"ל במקום: "התמונות של חייל צה״ל מוכה ע״י נשים וילדים פלסטינים – תוצאה של חוסר הגיבוי של נתניהו ויעלון לחיילי צה״ל, בכוונתי לפנות ליו״ר ועדת החוץ והביטחון, ח״כ צחי הנגבי, לקיים דיון דחוף בועדה בנוגע להתנהלות כח צה״ל בכפר נבי סלאח בסוף השבוע. מדובר בארוע שפוגע באופן קשה בכח ההרתעה של צה״ל. כתב ליברמן בדף הפייסבוק.

ליברמן הוסיף: "התמונות בהן נראה חייל צה״ל מוכה על-ידי נשים וילדים פלסטינים ובסופו של דבר מוותר הכח על המעצר של מיידה האבנים שבשלו החל הענין, משדרות חולשה וחוסר-אונים של צה״ל ושל ישראל. זוהי תוצאה של ההנהגה הרופסת והמגמגמת של רה״מ ושר הבטחון שלא מנעו גם את חקירותיהם של מח״ט בנימין אל״מ ישראל שומר ושל סא״ל נריה ישורון. ההנהגה של נתניהו ויעלון משדרת לחיילי צה״ל שהם נשלחים להגן על מדינת ישראל ללא גיבוי וללא כיוון וזוהי התוצאה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לתקרית: "באירוע המדובר התקיימה הפרת סדר אלימה במהלכה פלסטינים יידו אבנים לעבר כוח צה"ל ששהה במקום. הנער המצולם הופלל ע"י כוח תצפית כזורק אבנים – ולפיכך הוחלט לעצור אותו.

בעת ביצוע המעצר, התפתחה פרובוקציה אלימה של מספר פלסטינים, בהם נשים וילדים. לנוכח החיכוך האלים, החליט מפקד הגזרה לחדול מביצוע המעצר".

כמו כן מגורם צבאי נמסר כי בהפרת הסדר נעצרו שני פלסטינים נוספים שיידו אבנים וכי החייל נחבל באורח קל מהאלימות שהופעלה כלפיו.

צה"ל יבצע תחקיר לאחר שאתמול (שישי) הותקף לוחם גולני ע"י ערביות בכפר נבי צאלח, הסמוך ליישוב נווה צוף. הלוחם, ניסה לעצור קטין ערבי שזרק אבנים, אך הותקף ע"י הערביות, כשהוא סופג אגרופים, חניקה מאחור ואף נשיכה בידו.

דובר צה"ל לחדשות 0404: "באירוע המדובר התקיים הפס״ד אלים בנבי צאלח בו פלסטינים יידו אבנים לעבר כוח צה"ל ששהה במקום. הנער המצולם הופלל ע״י כוח תצפית כזורק אבנים, ולפיכך הוחלט לעצור אותו. בעת ביצוע המעצר התפתחה פרובוקציה אלימה של מספר פלסטינים, בהם נשים וילדים. לנוכח החיכוך האלים החליט מפקד הגזרה לחדול מביצוע המעצר".

בנצי גופשטיין העלה לפייסבוק את התיעוד וכך כתב: "בושה! השפלת חיילי צהל. והם עומדים חסרי אונים. תפסיקו לכבול את ידי החיילים שלנו. תנו לצהל לכסח".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תראו את הפנים החייתיות של הערבייה מאחוריו! הערבים הם מלאכי חבלה מחופשים לבני אדם!!!!!

    אוהב את עמי |
    הגב
  2. כל עוד לא דקרו אותו הכל בסדר… בושה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב