השקעות נדלן בארה"ב, השקעה בטוחה לטווח הארוך

אין אדם שלא הצליח לחסוך סכום כסף מסוים ולא מבקש להשקיע אותו באפיק שיניב תשואה גבוהה וכמובן גם בטוחה. השקעות נדלן בארה"ב הם השקעה בטוחה לטווח הארוך, ובפרט כשמבצעים אותן דרך חברה המתמחה בשוק רב פוטנציאל זה.

האם השקעות נדלן בארה"ב אינן מסוכנות לאור משבר הסאב פריים?

שוק הנדלן בארה"ב ספג חבטה משמעותית בשנת 2007, בעקבות מה שזכה לכינוי "משבר הסאב פריים".
ראשיתו של המשבר בשנים ארוכות של התנהלות חסרת אחריות מצד בנקים רבים בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות וגופים נוספים בשוק האשראי – שהעניקו משכנתאות והלוואות גם ללווים בסיכון גבוה. התנהלות זו הובילה בסופו של דבר לקריסתם של בנקים וגופי אשראי, עקב אי היכולת של לווים רבים להחזיר את המשכנתא. בכל המקרים האלה הבנקים קיבלו לידם את בתי הלווים ומיהרו להציב אותם למכירה על מנת לממש את הנכס ולהחזיר לעצמם את הכסף, וכתוצאה מכך השוק הוצף בבתים ודירות רבים וכפי שקורה בשוק שההיצע בו צומח בבת אחת, המחירים צנחו.
אולם דווקא משבר חמור זה הופך השקעות נדלן בארה"ב בימינו לבטוחות, שכן הבנקים בארה"ב למדו, בדרך הקשה, לא לפזר את כספם לכל עבר ושוק הנדל"ן התייצב – כך שלטווח הארוך מדובר בהשקעה ברמת ודאות גבוהה (בוודאי ביחס להשקעות בשוק ההון שמטבען הן ספקולטיביות).
למעשה, משבר הסאב פריים אף יצר הזדמנות מצוינת לכל מי שרוצה להשקיע בתבונה את כספו, שכן בעקבות אותו משבר צנחו כאמור מחירי הבתים והדירות באופן דרמטי, וגם כיום, מספר שנים אחרי, כשהשוק כבר מגלה סימני התאוששות, רמת המחירים עדיין אטרקטיבית מאוד – ובהתאם השקעות נדלן בארה"ב מניבות תשואות נאות מאוד.

כלכלה יציבה, שוק משוכלל

גורמים נוספים ההופכים את השקעות הנדלן בארה"ב לבטוחות בטווח הארוך הוא היציבות והחוסן של כלכלת ארה"ב והיותו של שוק הנדלן בה משוכלל להפליא.
מפעם לפעם נתקלים המחפשים אחרי הזדמנויות השקעה בהצעות אטרקטיביות לכאורה במקומות שונים ברחבי הגלובוס. כדאי לדעת שמדינות הסובלות מחוסר יציבות פוליטית או פיננסית הן מסוכנות מאוד להשקעה, וגם הזדמנויות שנראות מפתות מאוד על הנייר או במצגת עלולות להתגלות כחתול בשק.
ארה"ב, לעומת זאת, גם אם ניכרים בה סימני האטה מסוימים, עדיין מהווה את המעצמה מספר אחת בעולם וחוסנה של הכלכלה האמריקאית מבטיח רמת ודאות גבוהה לטווח הארוך לכל מי שבוחר להשקיע בה בנדלן.
גם העובדה ששוק הנדלן בארה"ב הוא כה מתקדם ובפרט מאפשר לכל מי שרוצה להשקיע בו להגיע בקלות יחסית למידע מפורט מאוד מבטיחה כי השקעות נדלן בארה"ב יהיו בטוחות לטווח הארוך, ובפרט אם מבצעים אותן דרך אנשי מקצוע היודעים לאתר את המידע הרלוונטי ובעיקר לעשות בו שימוש מושכל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.