השקר הגדול של הנח"ל החרדי: מעשנים בשבת ולא מקפידים על המצוות – ערוץ 10 בפרק 3 על החרדים מאת אבישי בן חיים

עובדים על החילונים? בפרק האחרון של הסדרה "חרדים מהעתיד", של כתב חדשות 10 אבישי בן חיים, מביא הצצה למאחורי הקלעים של הנח"ל החרדי

 מהתחקיר שערך  בן חיים עולה כי בנח"ל החרדי אין חרדים, ובפרויקט שח"ר שמונה אלפי חרדים אין כמעט צבא.

צפו בתחקיר אחרון באדיבות ערוץ 10:

 "כל הפרסומים שהולכים לפתוח עוד גדוד חרדי זה שקר – אין נח"ל חרדי", אמר מגייס לנח"ל החרדי. "אני לא חרדי. אני שומר שבת וכמעט כולם כמוני", אמר לערוץ 10  חייל שגיוס לנח"ל החרדי.

 "היו תקופות שחיפשו מניין אצלנו. שומעים מוזיקה בשבת, מדליקים אור", מספר חייל למרות זאת, מפקדים מענישים על הדרת נשים וכיוצא בזה. "הם עושים את זה למרות שלכולם יש חברות. המ"כ בעצמו אמר תתקשרו לחברה שלכם. אנחנו לא חרדים", אומר החייל.

 "יש שם גילוי עריות. זה לא חרדי. לא נתגייס לשם", מסבירים צעירים בעולם החרדי. "אנחנו רוצים לאכול קוגל ולהתפלל שעתיים שחרית. מי נותן את זה שם?", מוסיפים.

 ומה הולך בפרויקט שח"ר?, החרדים שיוצאים מהכולל מתגייסים ומקבלים משכורות גבוהות שכמעט מגיעות ל-5,000 שקלים . האברכים לשעבר לומדים מקצוע על חשבון הצבא – אלה תנאים שחיילים חילונים יכולים רק לחלום עליהם. "אלה תנאים יותר מדי טובים. אנחנו גם לא עושים שמירות ולא עושים כלום בשבתות. כבר לא נעים לי המחברים שלי", מתאר חייל.

 מדובר צה"ל נמסר: "הגיוס של חרדים לצה"ל מצוי במגמת גידול עקבית והם משרתים בכלל זרועות הצבא במגוון רחב של תפקידים משמעותיים, חלקם אף מפקדים וּקצינים בקבע. כל ניסיוןן להתעלם ממגמה זו המעניקה להם כלים להשתלבות גם בעולם האזרחי – הנו בבחינת התעלמות מהמציאות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הכתבה מפסיקה באמצע…
    היא לא מלאה..

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב