השקר נחשף …כך הוקמה תנועת 'יש עתיד' של לפיד מאחורי הקלעים

העיתונאי רביב דרוקר חושף פרטים חדשים על הקמת מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד, האיש תיכנן את הקמת יש עתיד כבר

ב -2007 2008.

וכך כותב דרוקר. מעניין אם יאיר לפיד הרים טלפון השבוע לשלומי לחיאני (ר"ע בת ים). אני מניח שלא, אבל הגיע הזמן אולי לספר קצת יותר על יחסי לחיאני – לפיד, שניים שטיפחו באותו זמן את חלום המרוץ לראשות ממשלה. בזמן שהם טיפחו אותו, הפנטזיה של לחיאני נראתה פחות תלושה מהמציאות.

מעטים יודעים כמה לפיד ולחיאני היו מחוברים פעם, הם יושבים ביחד על שפת הבריכה, היו ממש חברים קרובים, מעשנים סיגארים, כוסית ויסקי, לא פעם באמצע היום (לפיד אז לא סבל מסדר יום עמוס מדי) נוסעים ביחד לחו״ל. לחיאני הוא סופר כריזמטי, אדם שיודע לקשור אנשים בדקה ורבע וטיפח מומחיות מיוחדת בהפיכת עיתונאים לחברים. אם רק היה מסוגל להבדיל בין אמת לשקר, היה באמת יכול להיות ראש ממשלה.

ב -2007 2008 לפיד היה עמוק בארון הפוליטי. מכחיש מכל וכל כוונות כאלו. לחיאני כבר היה שם וידע להתנהל בעולם הזה. לא פלא שהוא הרגיש בכירות מסויימת על כוכב הטלוויזיה במרוץ לצמרת. באיזשהו שלב, לחיאני התחיל לגבש סביבם קבוצה של אנשים, יעל גרמן מהרצליה, מאיר כהן מדימונה ואם אני מבין נכון אז גם פרופ׳ קנת מן, כרמי גילון ואולי עוד אחד שניים. הקבוצה הייתה נפגשת מדי פעם, אוכלים, שותים, מדברים פוליטיקה, כולם מבינים שיש משהו באוויר, אף אחד עוד לא מעז לדבר ביזנס.

לחיאני ראה בקבוצה את הסיירת שעל כתפיה יגיע למשרד ראש הממשלה. הוא אמר את זה ״רק שתדע שלומי״, ענה אותו לאחד המשתתפים. משתתף ״שגם יאיר דיבר איתי על זה, אלא שהוא רואה את עצמו כמנהיג הקבוצה״.

לולא התפוצצות החקירה ייתכן שיאיר ושלומי היו צריכים להחליט מי כנגד לחיאני, מהם ינהיג, אבל ענני השחיתות הקבועים, שליוו את לחיאני מיומו הראשון בפוליטיקה, פוצצו גם את מערכת היחסים. עד המעצר, לפיד עוד הכיל את זה. אולי אכל את סיפורי לחיאני, שאין כלום ושטויות וכאלה.

אחרי המעצר, לחיאני טען שלפיד זרק אותו לכלבים, אפילו לא התקשר. לפיד נשבע בפני מי ששאל – בטח שהתקשרתי וגם דיברתי אתו. אני מאמין ללפיד.

ההיכרות ארוכת ימים עם האמינות של לחיאני. כך או כך, מאז הקבוצה הפוליטית הפכה להיות הקבוצה הסודית של יאיר. הם המשיכו להתראות בסתר, שחלילה לא תילקח מיאיר הכורסה של מגיש ״אולפן שישי״, אבל לכולם היה ברור לאן זה הולך. לחלקם לפיד אפילו אמר את זה מפורשות. הוא אפילו שקל להתמודד ב 2009, אבל דאג לא להשאיר כמעט טביעות אצבעות. כל מי ששאל את עצמו איך גרמן שרת בריאות ומאיר כהן שר רווחה, חפשו את זה כבר במפגשים ההם.

לסיכום כתב דרוקר: "לפעמים אני שומע את לפיד מתאר את הקריירה העיתונאית שלו. כן, הוא היה בעל טור מחונן. הוא כותב בחסד, אבל אני לא מכיר עוד עיתונאים פעילים שמנהלים במקביל לעבודתם, צוות סתרים של אישים פוליטיים שמתכונן להשקה הפוליטית".

בהכנת הידיעה השתתף אבי שיף כתב קוקר

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חרטה גדולה,
  מי שכתב את זה לא צריך להתהדר בתואר עיתונאי.
  זה גיבוב של שטויות בלי טעם.
  אחד שיודע.

  יונתן |
  הגב
 2. ההתנהלות של לפיד יהירה מההתחלה ועדהסוף
  מדובר באיש נהנתן שמצא דרך להתקדם על גבם של החרדים

  אבי הכוכב |
  הגב
 3. לא הבנתי עד עכשיו במה התנהל לפיד לא בסדר, אם לחיאני מושחת ולפיד שותה איתו וויסקי השחיתות עוברת דרך הבקבוק או שהבקבוק גנוב או אולי הבריכה לא כשרה.

  מאיר |
  הגב