"אני מקיימת שיעורי תורה בביתי"

השרה לשוויון חברתי ח"כ גילה גמליאל סיירה עם ח"כ ישראל אייכלר היום (שלישי) במוסדות ארגון "יחדיו" של נשות בעלזא בירושלים והתרשמה מאוד מפעילויות הקשר הרב דורי בין צעירות החסידות לאזרחיות הוותיקות שבה. השרה גמליאל: "'אישה לרעותה תעזור ולאחותה תאמר חזק' אינו רק צו מצפון אל צו שעה של ממש" { השרה לרבעצן }

מוצאי חנוכה בחסידות הגדולה: היום (שלישי) סיירה השרה לשוויון חברתי ח"כ גילה גמליאל יחד עם חבר הכנסת  ישראל אייכלר במוסדות ארגון "יחדיו" של נשות בעלז בירושלים. השרה נחשפה לפעילות נשות החסידות וכמו גם נפגשה עם אשת האדמו"ר. יודגש, כי השרה התרשמה מאוד מפעילות החסד הענפה של הארגון אך יותר מכך מפעילות הקשר הרב דורי בין צעירות החסידות לאזרחיות הוותיקות בחסידות. במסגרת הפעילות, נפגשות צעירות וותיקות כאשר הצעירות מסייעות לוותיקות ואילו הוותיקות מעניקות להן מניסיון חייהן. עוד קודם לכן, ערך חבר הכנסת  ישראל אייכלר, חסיד בעלז בעצמו, סיור לשרה בבית המדרש המרשים של החסידות בירושלים. השרה התרשמה מעוצמת עולם התורה וסיפרה לאייכלר ולנוכחים כי מזה שבע שנים מתקיים מידי יום ראשון בביתה שיעור תורה עם עשרות משתתפים.

השרה גילה גמליאל אמרה בתגובה: "הקשר הרב דורי הוא צו המצפון היהודי, אך לא פחות מכך הוא מטרה אסטרטגית לאומית. ברוך ה', תוחלת החיים בישראל עולה והיא מהגבוהות בעולם וכתוצאה עולה גם שיעור האזרחים הוותיקים, שמספרם יכפיל את עצמו ב 2030. ישראל מוכרחה להיערך לתהליך הזדקנות האוכלוסייה, ולקשר הרב דורי תפקיד מכריע להתמודדות עם האתגר. על כן,  אישה לרעותה תעזור ולאחותה תאמר חזק, ותיקה וצעירה, הוא לא רק צו מצפון אלא צו שעה של ממש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.