השרה גמליאל: "שלום אמיתי מתחיל משלום כלכלי"

את הדברים אמרה השרה גמליאל במסיבת עיתונאים יחד עם אנשי עסקים ועשרות חברי פרלמנט מאירופה אפריקה ודרום אמריקה, על רקע ועידת האו"ם והחלטת האיחוד האירופי בסימון מוצרים שיוצרו בהתנחלויות, הצהירו היום 22 חברי פרלמנט מהאיחוד האירופי, אפריקה ומרכז ודרום אמריקה כי הם מתנגדים להחלטת האיחוד, ויפעלו למניעת סימון מוצרים שיוצרו בהתנחלויות במדינתם

את הדברים אמרה השרה גמליאל במסיבת עיתונאים יחד עם אנשי עסקים ועשרות חברי פרלמנט מאירופה אפריקה ודרום אמריקה, על רקע ועידת האו"ם והחלטת האיחוד האירופי בסימון מוצרים שיוצרו בהתנחלויות, הצהירו היום 22 חברי פרלמנט מהאיחוד האירופי, אפריקה ומרכז ודרום אמריקה כי הם מתנגדים להחלטת האיחוד, ויפעלו למניעת סימון מוצרים שיוצרו בהתנחלויות במדינתם. במסיבת עיתונאים שהתקיימה באזור התעשייה במועצת בנימין הביעו חברי הקונגרס תמיכה גורפת בהמשך ייצור מוצרים ביישובי יהודה ושומרון והצהירו כי הם מתנגדים לכל אפליה כלכלית המוטלת על מדינת ישראל על ידי מדינות אירופה.

חבר הפרלמנט מהאיחוד האירופאי, בס בלדר אמר כי "אני מדבר בשם כל חברי הפרלמנט, אני גאה להיות פה ולראות את הפרויקט המשותף בין ערבים ליהודים בבנימין. רמי לוי הוא דוגמה חיה שצריך להראות באירופה כי החרמת מוצרים מישראל מסוכנת להשכנת השלום. אנחנו סלע מאוחד כנגד החרמת המוצרים מישראל. אנו מתחייבים לדאוג לאמנה שתצהיר כי החרמת מוצרים מישראל הם נגד חוקי הסחר הבינלאומיים".

השרה גמליאל אמרה "אנחנו עומדים כאן בבנימין, מאוחדים עם מנהיגי העולם נגד החרמת מוצרים מישראל. יותר מ-70 אלף עובדים פלסטינאים עובדים בבנימין ומרוויחים יותר מפי שניים מהשכר המקובל ברשות הפלסטינאית. כל המנסים להחרים את ישראל גורמים רק להחמרת הסכסוך ולא מבינים כי שלום אמיתי מתחיל משלום כלכלי. אני סומכת על כל אחת ואחד מכם, חברי הפרלמנט מהעולם, שיעשה את המיטב בשביל למנוע את החרמת המוצרים מישראל".
ראש מועצת יש"ע, אבי רואה: "שער בנימין מרכז לא מעט עסקים שמעסיקים ומשרתים יהודים וערבים, זה לצד זה. המציאות חזקה יותר מכל האנשים מכל האנשים שמנסים לפגוע בישראל שהיא אי של יציבות במזרח התיכון. אנחנו מודים לכל חברי הפרלמנט מהעולם על התמיכה והעזרה כנגד כל מי שמנסה לפגוע ולהכפיש את שמה הטוב של ישראל".
גם איש העסקים רמי לוי שהשתתף בכנס דיבר בפני המשתתפים ואמר "אתם מהווים דוגמה אמתית לבחינה אמתית של המציאות". עוד הוסיף: " החרם פוגע קודם כל באזרחים הפלסטינאים. בחברה שלי מועסקים 3,000 עובדים פלסטינאים לצד 3,000 עובדים ישראלים. אני מזמין אלו שקוראים לחרם ישראל שיגיעו לכאן, לראות במו עיניהם את העבודה המשותפת בין יהודים לערבים ביהודה ושומרון.

בתחילת היום, ערכו חברי הפרלמנט סיור בעיר דוד וביקרו את הורי הנער גלעד שער. לאחר סיירו בסניף רמי לוי באזור התעשייה שער בנימין, שוחחו עם עובדים יהודים ופלסטינאים ורכשו מגוון מוצרים המיוצרים באזור יהודה ושומרון. מאוחר יותר, יפגשו חברי הפרלמנט עם השגריר המיועד, דני דיין ביקב פסגות.

חברי הפרלמנט והשרים השונים שהגיעו לישראל הינם חלק מהשדולה הבינלאומית- פרלמנטרים למען ישראל (Israel Allies Foundation), ומכהנים כראשי השדולות של השדולה הבינלאומית בפרלמנט במדינתם. הפרלמנטרים הגיעו ארצה במסגרת הכנס השנתי של השדולה הבינלאומית שנערך במהלך חול המועד סוכות בירושלים.

שדולת הפרלמנטרים למען ישראל (Israel Allies Foundation) הינה ארגון גג המאגד את פעילותן של למעלה מ- 30 שדולות פרו-ישראלית הפועלת בבתי הקונגרס האמריקניים, הפרלמנט האירופי ובפרלמנטים אחרים ברחבי העולם. השדולות פועלות למטרות קידום, שיתוף, תקשורת ומידע בין חברי פרלמנט ומחוקקים, במטרה להביא קול אחיד בנושאים הנוגעים לישראל בעולם הרחב. השדולה הוקמה בשנת 2006 בקונגרס האמריקאי בשם "שדולת אוהבי ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.