השרה שקד על השופטת: "הזדעזעתי יחד עם כל אזרחי ישראל"

"ההתכתבויות שנחשפו בתקשורת בין השופטת לבין חוקר הרשות לניירות ערך, במסגרת הארכות המעצר בפרשת תיק 4000, הן פגיעה קשה באמון הציבור במערכת המשפט" אמרה שקד. צפו

 

שרת המשפטים איילת שקד נתנה לפני זמן קצר הצהרה לתקשורת בעניין הפרשה החדשה שנחשפה אמש אתמול, "בעת שצפיתי במהדורת החדשות של חדשות ערוץ 10, הזדעזעתי יחד עם כל אזרחי ישראל".

ההתכתבויות שנחשפו בתקשורת בין השופטת לבין חוקר הרשות לניירות ערך, במסגרת הארכות המעצר בפרשת תיק 4000, הן פגיעה קשה באמון הציבור במערכת המשפט" אמרה שקד.

שרת המשפטים המשיכה ואמרה "מיד לאחר שידור הכתבה, פניתי יחד עם נשיאת בית המשפט העליון לנציב תלונות הציבור על שופטים, בבקשה שיערוך בירור בדחיפות. על פי החוק, בירור בנושא התנהלות של שופט נַעֲשֶׂה על ידי הנציב. במידה והבירור מעלה חשד לפלילים, הנציב מעביר את המשך הטיפול ליועץ המשפטי לממשלה. במקביל, השופטת שוחררה מטיפול בפרשת תיק 4000, ומכל תיק אחר, וכך גם חוקר הרשות".

"השופטת תושאלה הבוקר על ידי הנציב, והחוקר נחקר תחת אזהרה בנציבות שירות המדינה. מיותר לציין שבמסגרת החקירה נבדקים גם מכשירי הסלולר, וכפי שראינו, ההתכתבות המלאה כבר פורסמה".

השרה שקד המשיכה ואמרה "היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מלווים את הפרשה באופן אישי. ככל שיידרש, החקירה תעבור למישור הפלילי, על פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה בלבד. אני מציעה לכולם להתאזר בסבלנות עד לסיום הבירור. מדינת ישראל היא מדינת חוק, ולא עורפים ראשים בכיכר העיר. אני בטוחה שמערכות אכיפת החוק יגיעו לחקר האמת, ללא מורא.
הנציב ימסור דו"ח עוד הערב. כבר עכשיו ניתן לומר שעל פניו ישנם כשלים מערכתיים עליהם ניתן ללמוד מהמקרה. נמתין לדו"ח הסופי על מנת לטפל בכשלים".

השרה סיימה ואמרה "אני מודִיעה כאן – אם יִוָודָע על שופט שסרח, הוא לא ישאר שופט. אם יהיה צורך, אכנס את הוועדה לבחירת שופטים ונפעיל את סמכות ההדחה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.