השרים בנט וכחלון מתנגדים להוספת שר לליכוד

שר האוצר משה כחלון ושר החינוך נפתלי בנט מתנגדים להצעת נתניהו להוספת שרים לממשלה ממפלגת הליכוד. כחלון תקף את נתניהו ומחר יפגשו השניים בנסיון להגיע להסכמות. {משבר בקואליציה}

על רקע פתיחת חלוקת התיקים בממשלה, לאחר מינויו של יו"ר ש"ס אריה דרעי לשר הפנים בנוסף לתפקידו כשר הפריפריה ופיתוח הנגב והגליל, ביקש ראש הממשלה בנימין נתניהו להוסיף עוד שרים לשולחן הממשלה ממפלגתו, מפלגת הליכוד.

ההערכה היא כי נתניהו רצה למנות את צחי הנגבי לתפקיד שר התיירות, כאשר שר התיירות הנוכחי יריב לוין ישודרג לתפקיד שר הכלכלה. תוכניתו של ראש הממשלה נתקלה בקשיים מצידם של שניים מראשי המפלגות המרכיבות את הקואליציה, השרים בנט וכחלון.

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט ויו"ר כולנו, שר האוצר משה כחלון הביעו את התנגדותם להגדלת שולחן הממשלה. כחלון אף תקף את נתניהו ואמר כי "לא ייתכן שיחס השרים למנדטים של הליכוד גדול משל שאר המפלגות החברות בקואליציה".

בהארץ אף דווח כי משה כחלון החרים היום את ישיבת ראשי מפלגות הקואליציה בניסיון לאותת לנתניהו על התנגדותו למהלך. גורם בכולנו אמר היום כי "מינויו של ח"כ נוסף מהליכוד לשר יפר את האיזון בקואליציה ואנחנו לא מוכנים לזה״.

לדבריו, ״מינוי שר מהליכוד בתחילת הקדנציה היה על חשבונו של השר ליצמן. כחלון הסכים לאפשר את הרחבת הממשלה ולהוסיף את ליצמן כשר כי הוא רואה חשיבות רבה בשילוב יהדות התורה והח"כים החרדים סביב שולחן הממשלה אבל אין כל סיבה לאפשר עכשיו מינוי שר נוסף במקומו של סילבן שלום״.

בסביבתם של כחלון ובנט אף טוענים כי נתניהו מנסה להפר את ההסכמים הקואליציונים אשר ביקשו להגביל את מספר השרים המכהנים, על ידי הוספת שרים ממפלגת הליכוד. מנגד, בליכוד טוענים כי כחלון כבר הסכים להגדלת מספר השרים במינוי ליצמן לשר הבריאות.

עוד טענו בסביבת נתניהו כי לא מדובר בשר חדש אלא במינוי של שר לאחר שסילבן שלום פרש. לדבריו, "כחלון הבין את המצב גם קודם, אך הוא רוצה למנות את חברת סיעתו רחל עזריה לסגנית שר ולכן מפעיל לחץ. זה לא משבר אלא משא ומתן".

על פי הדיווח בעיתון מעריב, מחר צפויים ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון להפגש בנסיון לפתור את המשבר בקואליציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.