השריפה במשרדי 'בצלם': "קיימת אווירה קשה נגד פעילי זכויות אדם"

החוקרים טרם קבעו האם מדובר בהצתה או בדליקה, אך ב'בצלם' כבר רומזים מי האשם בהצתה במקרה ויתברר שהיתה כזו. מנכ"ל הארגון בראיון לגל"צ: "זה שיש אווירה קשה ומסוכנת של הסתה נגד פעילי זכויות אדם בשטחים זו עובדה שרירה וקיימת"

חקירת ההצתה במשרדי 'בצלם': "אנחנו לא יודעים מה הסיבה לפרוץ האש, אנחנו גאים בהרבה היבטים של העבודה שלנו…אנחנו לא רוצים להיכנס לספקולציות", כך אומר הבוקר מנכ"ל הארגון, חגי אלעד.

אלעד סרב לקבוע האם מדובר בהצתה אך רמז כי אם יתברר שהיתה כזו – הרי שהאוירה הציבורית גרמה לכך. "אני נזהר להגיד שזו הצתה מצד ימין ולכן לא נאמר דבר עד שהעובדות תתבררנה…חוקר שריפות לא עבד בגלל הממצאים הקשים. שריפה יכולה לפרוץ בגלל כל מיני סיבות. ונראה מה הייתה הסיבה. בלי קשר זה שיש אווירה קשה ומסוכנת של הסתה נגד פעילי זכויות אדם בשטחים זו עובדה שרירה וקיימת", דברי אלעד בראיון לגל"צ.

בתוך כך, במכבי האש אומרים כי יקח זמן לקבוע מי האם מדובר בהצתה או בשריפה.

כזכור, השריפה פרצה בסביבות השעה 22:00. כוחות הכיבוי דיווחו על שני מוקדים לשריפה — בקומה השנייה ובקומה הרביעית של הבניין. משרדי "בצלם" נמצאים בקומה הראשונה של הבניין, כך לפי אתר הארגון. צוותי הכיבוי, בפיקודו של ממלא מקום מפקד כבאות והצלה ירושלים טפסר משנה אייל כהן, פועלים לכיבוי מוקדי הבעירה וסורקים אחר לכודים.

בני רענאי, העובד במשרד רואי חשבון הממוקם מתחת לקומה שבה שוכנים משרדי "בצלם", סיפר: "אצלי הכול בסדר במשרד. לא נגרם נזק. לחנויות שלידי נגרם נזק. לא הצלחתי לראות אם נגרם נזק ל'בצלם'".

אביחי , עד ראייה, סיפר: "העשן יצא מהקומה השלישית. הכבאים פרצו פנימה. היה לכוד בקומה הרביעית. הוא התסכל מהחלונות הרחוקים, היכן שלא הייתה שריפה וצעק שהוא לא יכול לצאת בגלל העשן. פתחו את כל החלונות שייצא כל העשן החוצה ואז הגיעו אליו פיזית וחילצו אותו".

שרפה פרצה במשרדי ״בצלם״ בירושלים

‎Posted by ‎ג'וני עצבני היהודי‎ on‎ ראשון 10 ינואר 2016

דובר כב"ה ירושלים מסר: "חמישה צוותי כיבוי בפיקודו של מ"מ מפקד כבאות והצלה ירושלים טפסר משנה אייל כהן פועלים כעת לחלץ לכוד מהקומה הרביעית בבניין. כמו כן הצוותים מבצעים סריקות לאיתור לכודים נוספים. בנוסף מדיווח שמגיע כעת מהכוחות בשטח, הצוותים הצליחו לעצור את התפשטות הלהבות אך עדיין יש בעירה ועשן כבד בקומות הבניין".

בארגון 'שלום עכשיו' הגיבו: "ההצתה במשרדי בצלם היא ניסיון פיגוע שבנס לא עלה בחיי אדם ואחראים לו שרי הממשלה ובראשם נתניהו. כשהממשלה מסמנת ארגוני שמאל, יש מי שמגיב ופוגע במטרה. דמם של כל מי שמתנגד לממשלה הותר והרצח הפוליטי הבא קרוב מתמיד. על הממשלה להפסיק את מסע ההסתה נגד השמאל ולהורות למשטרת ישראל לאבטח עמותות וארגוני שמאל מפני ניסיונות לפגוע בהם".

תנועת "עוצמה יהודית" בראשות ד"ר מיכאל בן ארי וברוך מרזל קוראת למשטרה לחקור את השריפה. "עולה באפנו ריח חריף של פרובוקציה בניסיון להסיט את הדיון הציבורי מהעוולות שעלו ועתידות היו לעלות בתחקיר של 'עובדה' ואולי לא ישודרו בעקבות ההצתה, עיתוי ההצתה מתאים כמו כפפה ליד לאנשי 'בצלם' וכבר ראינו שהם או הקרובים אליהם לא מהססים לעבור על החוק", נמסר מהתנועה.

יו״ר הרשימה המשותפת ח״כ איימן עודה הגיב לנסיון להצית את משרדי בצלם בירושלים. ״אנחנו לא יודעים מי השליך את הגפרור, אך המקור לאש שהוצתה הלילה במשרדי בצלם הוא הממשלה והעומד בראשה, שמנהלים קמפיין הסתה נגד ארגוני זכויות האדם״, אמר עודה

תגובת בצל"ם לשריפה במשרדיהם: "הלילה פרצה שריפה בבניין בו שוכנים משרדי בצלם בירושלים. בשעה שפרצה השריפה לא היה איש במשרדי בצלם, אבל מכבי האש פינו לכודים מקומות עליונות בבנין, שאינם עובדי בצלם. למרבה המזל איש לא נפגע. אנחנו ממתינים עדיין לממצאי חוקרי כיבוי האש, אולם אם יתברר שאכן מדובר בהצתה מכוונת, הרי שאי אפשר לראות אותה במנותק מגל ההתקפות וההכפשות נגד ארגוני זכויות האדם. מובן שהנזק למשרדנו לא ימנע מאיתנו להמשיך בעבודתנו לתיעוד עוולות הכיבוש וחשיפתן. נמשיך לעדכן".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.