השר אהרונוביץ מול הזוג שנטמן: "מלח הארץ". הבת בבכי מר: "מתגעגעת" . סיקור (וידאו)

השר לביטחון פנים אהרונוביץ הספיד כשכיפה לראשו את הזוג ריווה שנרצחו ע"י מרצח נתעב בשבת בבלגיה, צפו בנאומו הכואב.

מדברי השר: "אנו מתקשים לעכל את הבשורה המרה ואת האובדן המר והיום – שהוא תוצר של הפיגוע המזעזע שבוצע בבריסל – פיגוע שנאה שבמהלכו מירה ועמנואל נורו למוות על ידי רוצח נפשע ועמם עוד שני בני אדם חפים מפשע.

עוד אמר: "מירה ועמנואל שיצאו לחגוג ולציין בטיול מהנה את יום נישואיהם ה-18, ולצערנו שבו אלינו בארונות ואינם עוד בחיים, היו מאנשיה היותר טובים של מדינת ישראל, המכונים גם 'מלח הארץ'. אנשים ערכיים, צנועים, מחויבים, יסודיים ונעימי הליכות, שעבדו שנים רבות בשירות המדינה, עסקו בתחומים מגוונים ורבי עניין וביצעו מגוון תפקידים מאתגרים ומורכבים יחד עם זאת, הקימו משפחה אוהבת, ערכית וגידלו במסירות ואהבה את שתי בנותיהם".

והמשיך: "משפחת ריוה היקרה", בשם ממשלת ישראל והמשרד לביטחון פנים, אני מבקש להביע את תנחומיי וצערי העמוקים. עם ישראל כולו, כמשפחה אחת, שותף לתחושות הקשות". הוא ציין כי הפיגוע הוא "תוצר של אנטישמיות והסתה גזענית באירופה. אנו סומכים על ממשלת בלגיה כי תעשה את המוטל עליה ותעניש בחומרה את המרצחים".

איילת ריוה, הבת של הזוג שנרצח על היותם יהודים, ספדה להם בבכי מר: "כל כך הרבה מילים, כל כך הרבה סיפורים וכל כך הרבה בדיחות. כל כך הרבה דברים נשארו לי עוד להראות. אותי מסיימת בית ספר, אותי מתגייסת ומשתחררת, מתקבלת לעבודה ובעיקר מתבגרת. הופכת מנערה לאישה. קשה לשכוח את החיוך הנחמד, את הצחוק המקסים והחיוך הרחב. אני אתגעגע לקסם במילים שלכם. לאהבה, לנשמה ולדאגה. כל כך הרבה דברים עוד נשארו לי להראות. אחד מהם הוא האהבה שלי אליכם".

הכתבה מערוץ 2 במהדורה המרכזית – באדיבות רשת
[alooma ref="20riva_vtr2_n20140527_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

צפו בהלויה בנאום השר באדיבות רשת
[alooma ref="levaya_belgia_synq_vtr2_n20140527_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

הבת איילת מספידה
[alooma ref="18levaya_brisel_vtr2_n20140527_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.