לאור בקשתו המיוחדת של הראשל"צ – השר אורי אריאל דחה את החוק לכפייה אנטי דתית

לאחר בקשתו המיוחדת של הראשל"צ הגר"י יוסף, בפגישתו עם השר אורי אריאל ובה ביקש למנוע את החקיקה האנטי דתית, הצליח השר אריאל לדחות את חקיקת החוק של ח"כ לביא מיש עתיד שביקשה לקעקע את ריבונות בתי הדין הרבניים * השר אורי אריאל: "צריך לחוקק את החוק בהידברות ובהסכמה עם הרבנות הראשית"

הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף ביקש באופן מיוחד ויוצא דופן משר הבינוי והשיכון אורי אריאל למנוע את קעקוע חומות הדת וזאת באמצעות חקיקה אנטי דתית.
השר אורי אריאל שפעל רבות לכך, הצליח לדחות ואולי אף למנוע את חקיקתו של אחד החוקים אשר היו מחלישים בצורה משמעותית את כוחה של הרבנות הראשית ובתי הדין הרבניים.
הבוקר עלתה לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה הצעתה של ח"כ עליזה לביא מ'יש עתיד' לחקיקת חוק מירוץ הסמכויות לפיו תהיה העדפה לפתיחת תיק גירושין בבית הדין לענייני משפחה ולא בבית הדין.

הצעת חוק זו נועדה להחליש את כוחה של הרבנות הראשית ובתי הדין הרבניים בישראל, שהינם לצנינים עבור אוכלוסיות מסוימות.

כזכור, נפגש בשבוע שעבר שר הבינוי והשיכון אורי אריאל עם הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שביקש מהשר אריאל להפעיל את כל כובד משקלו לביטול חקיקת חוקים אנטי דתיים אשר מטרתם לקעקע את יסודות הדת ולהחליש את כוחה של הרבנות. הראשל"צ הגר"י יוסף התייחס בצורה פרטנית אף להצעת חוק מירוץ הסמכויות והסביר לשר את חומרת החוק מבחינת השפעת הרבנות הראשית על חיי הנישואין והגירושין בישראל.

השר אורי אריאל שהינו חבר בוועדת השרים לענייני חקיקה, התנגד להצעת החוק שעלתה היום לדיון והביא לדחיית מועד הדיון בו על מנת לבדוק אפשרויות לחקיקה תוך הידברות עם הרבנים.

השר אורי אריאל בירך על הדחיה ואמר: "אני שמח שהחברים בקואליציה הבינו שאי אפשר לקדם חקיקה כה רגישה בלי הידברות ובלי הסכמה. כעת בזמן שנותר אפשר וצריך להגיע ביחד עם הרבנות הראשית ובתי הדין להצעת חוק שמצד אחד תתקן ליקויים אמיתיים שקיימים אבל מצד שני לא תפגע בבתי הדין ובעולם התורה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חצי הישג ראשון של בעל הגלימות השונות שלא עוזבם לרגע…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב