השר אלקין:"אין מספיק כישרונות ישראלים שעוסקים בתחום פיתוח טכנולוגיות סביבה"

"קיים חסם מימוני וכן חסם רגולטורי; ויש קושי בחיבור לקוחות ממשלתיים ועסקים בעולם"

בדיון שהתקיים בוועדת הכלכלה הבוקר (ג') בראשות ח"כ רועי פולקמן, הציג המשרד להגנת הסביבה את תוכנית טכנולוגיות הסביבה של המשרד. בדיון אמר השר, ח"כ זאב אלקין, כי היקף שוק טכנולוגיות הסביבה בעולם הוא עצום, יותר מ-3 טריליון דולר, וב-2025 יגיע ל-6.5 טריליון דולר.

"אלו היקפים גדולים מאוד בשוק העולמי", אמר השר אלקין. "רק סין לבדה בתוכנית החומש שלה תשקיע יותר מטריליון דולר בתחום הסביבתי. למדינת ישראל יש פוטנציאל עצום בתחום הזה. אנחנו מתגאים בכך שמעצמת טכנולוגיה בהמון תחומים, היה הגיוני לחשוב שנהיה כאלה גם בתחום הסביבה, אבל זה לא המצב. מטרת התוכנית שלנו היא לשנות זאת".

השר להגנת הסביבה הציג בדיון את האתגרים בנושא פיתוח טכנולוגיות סביבה ובהם: אין מספיק כישרונות ישראלים שעוסקים בתחום; קיים אתגר מרכזי במעבר משלב המעבדה לשלב ההדגמה המסחרית; קיים חסם מימוני וכן חסם רגולטורי; ויש קושי בחיבור לקוחות ממשלתיים ועסקים בעולם.

המשרד קידם שינוי רגולטורי על מנת לאפשר יישום טכנולוגיות שטרם נבחנו בקנה מידה תעשייתי לתקופה מוגבלת ומבוקרת על מנת לשמור על הבריאות והסביבה.

יעדי תוכנית מעצמת טכנולוגיות סביבה של המשרד הם: רתימת כישרונות טכנולוגיים; הגדלת מספר המחקרים היישומיים; הגדלת מספר חברות הסטארט-אפ בשלבי פיתוח מוקדמים; הגדלת מספר חברות הסטארט-אפ בצמיחה; ויצירת הזדמנויות עבור הקלינטק הישראלי באמצעות קשרי ממשל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.