השר ארדן מגיב למסמך הח"כים: "הוכן לצרכי בקרה לוודא שאין מידע מהותי"(וידאו)

בעקבות הפרסומים על איסוף המידע המודיעיני בנוגע לחברי הכנסת, המפכ"ל אלשיך וראש אגף חקירות נפגשו עם יו"ר הכנסת אדלשטיין. ארדן הגיב במליאה לדיווחים וטען כי המסמך "הוכן לצרכי בקרה כדי לוודא שאין מידע מהותי שלא הגיע לאגף חקירות". השר אורי אריאל דורש מהמשטרה לפרסם חומרים עליו, במידה ויש כאלה

בעקבות הפרסומים על איסוף המידע המודיעיני בנוגע לחברי הכנסת, המפכ"ל אלשיך וראש אגף חקירות נפגשו עם יו"ר הכנסת אדלשטיין. ארדן הגיב במליאה לדיווחים וטען כי המסמך "הוכן לצרכי בקרה כדי לוודא שאין מידע מהותי שלא הגיע לאגף חקירות". השר אורי אריאל דורש מהמשטרה לפרסם חומרים עליו, במידה ויש כאלה.

הפרסומים אודות מסמך משטרתי המרכז מידע פלילי ומודיעיני אודות חברי הכנסת. בערוץ 2 נחשף כי במסמך מופיע בין היתר מידע בגין ביצוע עבירות פליליות על ידי השר הממונה על המשטרה – גלעד ארדן. על פי המידע העבירות מיוחסות לשר בזמן שכיהן כשר להגנת הסביבה וכשר התקשורת.

על פי הפרסום בחדשות ערוץ 10, ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב מני יצחקי, הורה על הכנת מסמך ובו ריכוז המידע המודיעיני שנמצא במערכת בעניינם של חברי כנסת ושרים. המסמך מכיל בין היתר מידע על השר ארדן בתקופה בה כיהן כשר להגנת הסביבה ושר התקשורת.

(באדיבות רשת)

יש להבהיר כי השר ארדן לא נחקר מעולם ומעולם לא נפתחה נגדו בדיקת משטרה. המידע לפיכך על השר, כמו ל שרים וח"כים אחרים, שוכב באגף החקירות במשך שנים.

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, נעתר לבקשתו של יושב-ראש הכנסת אדלשטיין להיפגש ולדון עמו על "מסמך הח"כים", המכיל מידע פלילי ומודיעיני על חברי-כנסת.

מוקדם יותר פנה אדלשטיין למפכ"ל בבקשה לקבל הסברים על הסיבות שהובילו לגיבושו, וכתב: "המסמך מעלה תהיות ושאלות, ולא ניתן הסבר מניח את הדעת ליצירתו". בהודעת המשטרה נכתב כי בפגישה יוצגו "כלל העבודות הרלבנטיות להבנת הסוגיה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.