השר אריאל בביקור בישיבת נתיבות יוסף: "מצפה מהנשיא לגנות את הפגיעה" – גלריה

בעקבות מעשי הונדליזם הקשים בבית המדרש ובפנימיה של ישיבת נתיבות יוסף, על ידי פלסטינים שחדרו ליישוב מצפה יריחו, הגיע לישיבה הבוקר (שישי) שר הבינוי והשיכון אורי אריאל יחד עם הרב שבתי סבתו, ראש הישיבה ומנהלי הישיבה, כדי לבחון מקרוב את הנזקים והוונדליזם החמור בישיבה. שר השיכון הזדעזע עמוקות מהמראות הקשים שנגלו אל מול עיניו. במיוחד מהשחתת ספרי הקודש וספרי התורה והשחתת הרכוש. השר הופתע לשמוע כי למרות שבמקום היו חפצים בעלי ערך כספי גבוה וכן כסף רב שום דבר לא נלקח וכל הפגיעה הייתה ונדליזם לשם ונדליזם.

השר אריאל אמר במקום כי "יש פה מעשה נוראי, פשוט וונדליזם, פגיעה בקדשי ישראל בצורה הכי קשה שראיתי בעיני. מזעזע. בערב יום השואה זה מזכיר מראות קשים מהעבר. בארץ ישראל אסור שדברים כאלו יקרו. ניתן רק לשער את גודל האסון שהיה יכול להתרחש אם התלמידים היו בישיבה באותו זמן. התשובה היהודית והציונית ההולמת היא הגדלת היישוב והישיבה, ואני אפעל בצורה המיידית על מנת שיותקנו אמצעי הביטחון הנדרשים כפי שהוחלט בעבר."

עוד הוסיף השר אריאל ואמר כי אין ספק שנשיא המדינה שטרח להגיע למקומות אחרים כאשר היה חשש שיהודים פגעו בקודשי איסלאם, ומייד נזעק להגיד את דברו ופה משום מה יש דממה. "אני לא מוכן להשלים עם זה ולכן באתי מייד הבוקר ואפעל להביא את זה לתודעה הציבורית. אני מצפה שהנשיא ואחרים יעשו את הנדרש מהם לעת הזאת ויגיעו לגנות את הדברים הללו בצורה הכי תקיפה שיש".
הרב סבתו אמר לשר אריאל שדבר זה לא ירתיע אותם והם רק יגדילו עוד יותר את לימוד התורה בישיבה. הרב סבתו הוסיף: "כשבאנו לכאן הכל היה שממה. היה חשש יותר גדול. והבאנו תלמידים. ואם עשינו ובנינו הכל, אין ספק שהכל עוד יפרח".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.