השר אריאל בביקור היום (ה) בשדרות התייחס לירי מעזה: "הבא להורגך השכם להורגו" – תמונות מהביקור

בעקבות נפילות הקסאמים האחרונות בשדרות ויישובי עוטף עזה החליט שר הבינוי והשיכון אורי אריאל לשנות את סדר היום שלו ולרדת עם בכירי משרדו לביקור בשדרות ע"מ לראות את הנזקים ולבחון את פרויקט המיגון שמשרד השיכון משלים בימים אלו.

השר אריאל הגיע לגן שנפגע לאחרונה מפגיעה ישירה של קסאם, ראה את החור בתקרת הגן ושוחח עם הגננת רעות שסיפרה לו כי רק לאחר החג הם גילו את הפגיעה בגן. וכי מדובר "בנס גדול שהיה עלול להסתיים באסון כבד".

השר אריאל אמר כי הוא מציע לממשלה לקיים את מאמר חז"ל "הקם להורגך השכם להורגו". והוסיף "אסור שתושבי הדרום יחזרו למציאות של פחד. ניתן לראות בבירור שההגנה הכי טובה היא ההתקפה". עוד הוסיף "אני מתפלל שיבוא יום ונוכל לפרק כבר את הקוביות האלה של המיגוניות".

בהמשך הסיור הגיע השר אריאל לבית משפחת כבסה לבחון את אחד הממ"דים שנבנה במסגרת הפרוייקט, כאשר לאחר מכן ערך סיור היקפי בעיר על מנת לבחון את תוצאות הפרוייקט

את הביקור סיים השר אריאל בישיבת ההסדר בשדרות שנמצאת גם כן בהליך מיגון, שם קיים ישיבת עבודה קצרה עם ראש העיר, בכירי משרד השיכון ובכירי עיריית שדרות.

השר אריאל סיכם את הביקור בסיפוק ואמר: "הביקור כאן זה לא סיור עבודה רשמי אלא פשוט הדבר שהייתי חייב לעשות כששמעתי על התחדשות הירי. הרגשתי צורך לבוא לפה לראות איך אפשר לעזור". השר התייחס להמשך פרוייקט מיגון היישובים עד 7 ק"מ ולחשש העיכוב בגלל אי אישור תקציב המדינה ואמר "אין שאלה, אין עיכובים, יהיה תקציב. הפרויקט ימשיך כרגיל".

ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה הודה לשר על הגעתו המהירה לעיר ממש למחרת היום ששמע על הנפילות ואמר: "אתה יכול לעשות כאן מהפיכה. משרד השיכון כבר בנה כאן ממ"ד לכל משפחה ואנו מודים לכם על כך."

יובל פרנקל מנכ"ל עמיגור נתן לשר מתנה "ספר העיר" על השלמת פרויקט מיגון שדרות וההצלחה שלו.

ראש ישיבת שדרות הרב דוד פנדל סיפר על התפתחות הישיבה: "יש 120 בחורים מכל הארץ שבאים ללמוד בשדרות כל שנה. שדרות זה לא מקום שבורחים ממנו אלא באים אליו. עכשיו בעזרת צוות משרד השיכון מוגנו פנימיות הישיבה."

ראש העיר דוד בוסקילה ציין כי ישיבת ההסדר נשארה בעיר גם בתקופות הקשות, למשל במבצע עמוד ענן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.