השר אריאל: הם אנרכיסטים שתורתם אינה תורתנו

השר אורי אריאל תוקף בחריפות את הקיצונים המבצעים את אירועי תג מחיר ואומר כי אין להם רבנים. אריאל סיפר כי גם הוא חוטף מהם ביקורת. עם זאת, המשיך ותקף את המחלקה היהודית בשב"כ. {טרור יהודי}

אמש, בראיון לפגוש את העיתונות, תקף שר הבטחון משה יעלון את חברי הכנסת ואת שרי הבית היהודי, כאשר טען כי בעובדה שהם תוקפים אותו ותומכים בבנייה לא חוקית, גורמת לצעירים לעשות את פעילות הטרור שלהם נגד ערבים. הבוקר, הגיב על כך השר אורי אריאל בראיון לגלי צה"ל.

אתמול אמר יעלון: "הייתי נזהר מלהטיל כתם על כל ההתיישבות והציונות הדתית, אבל בהחלט מישהו צריך לעשות חשבון נפש. כשממצמצים בשאלה של שלטון החוק, מבנייה בלתי חוקית דרך התקפות עליי, למשל, כולל של שרים וחברי כנסת, ועד הרמת קול או יד על בית המשפט העליון – אז צעירים בני תשחורת שאצלם הדברים הם שחור ולבן מבינים שאולי זה בסדר לזרוק אבנים ושקיות שתן על שוטרים וחיילים, ולנקב צמיגי משטרה".

בתגובה אמר אריאל: "לפי דעתי יעלון הוא בימין, לפי דעתי הוא גם האחראי על האזור הזה ועל מה שקורה בו, מבחינות רבות. שלישית, אני לא מקבל את דבריו במהותם, ורביעית – אני אומר לשר הביטחון: אתה רוצה להגיד משהו לי או לחבריי? דבר איתנו ישירות, לא דרך התקשורת. פניתי אליו שנדבר, אני מקווה שכך נעשה ושהוא יחזור בו ויתנצל על הדברים שלו".

השר אריאל דרש כי את "שיטות החקירה והתלונות שהיו על החקירה צריכות להיבדק בוועדת שרים לענייני שב"כ". הוא קרא שוב לסגור את המחלקה היהודית בארגון, "בדיוק כפי שאף אחד לא דורש מהמשטרה להקים מחלקה ערבית", הסביר את דרישתו.

אורי אריאל אמר בראיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל: "להבנתי, אין אף אחד שחושב שאפשר לעשות טרור ולרצוח אנשים, לא משנה מה זהותם או מינם". בהמשך אף סיפר אריאל: "אני, כשר, חוטף ביקורת מאותם אנרכיסטים, אולי יותר מאשר האחרים שחוטפים".

הוא תקף בחריפות רבה את מבצעי הרצח המזעזע בכפר דומא, אשר לפי הבנתו הם היו יהודים. לדברי אורי אריאל, "תורתם אינה תורתנו. אין להם רבנים, אל תחשבו שיש להם רבנים. אין להם מישהו שהם 'שמים עליו'. אנחנו חושבים הפוך מהם".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.