השר אריאל: קנו פירות לט"ו בשבט – רק מארץ ישראל

קריאת רבנים לציבור קוראת להעלות על שולחן ט"ו בשבט פירות דווקא מארץ ישראל. שר החקלאות אורי אריאל: "אל תקנו מארדואן"

קריאת רבנים מתפרסמת היום (א') לקראת ט"ו בשבט, בה קוראים הרבנים לציבור לרכוש לשולחן החג דווקא מפרות א"י. על הקריאה חתומים רבנים שונים מהציונות הדתית. בקריאה מדגישים הרבנים כי אכילת פרות דווקא מא"י מחזקת את יישוב הארץ ומחזקת את החקלאות היהודית.

בקריאה הביאו הרבנים את דבריו של הב"ח המדגיש את קדושת פרות א"י וקראו להעלות על שולחן החג דווקא פרות מא"י "קדושת הארץ הנשפעת בה מקדושת הארץ העליונה היא נשפעת גם בפירותיה שיונקים מקדושת השכינה השוכנת בקרב הארץ… באכילת פירותיה אנו ניזונים מקדושת השכינה ומטהרתה ונשבע מטובתה. אנו פונים לאחינו בני ישראל לעלות על שולחנם בסדר ט"ו בשבט הבא עלינו לטובה דווקא מפירות ארץ ישראל." קראו הרבנים.

על הקריאה חתומים הרב דב ליאור, הרב יעקב אריאל, הרב יגאל קמינצקי, הרב דוד חי הכהן, הרב אליקים לבנון, הרב שמואל אליהו ורבנים נוספים. הקריאה יוצאת לקראת סדר ט"ו בשבט ענק לנוער הדתי אשר צפוי להערך לראשונה השבוע בירושלים בסימן "טוב הארץ" וייגע בנושאי ט"ו בשבט לאור החיבור לארץ ישראל ופירותיה.

בנוסף הדגישו הרבנים בקריאה כי הדבר מחזק את יישוב הארץ ואת החקלאות היהודית  "אכילת פירות ארץ ישראל, אחרי הפרשת תרומות מעשרות כדין, בכוונה ובברכה – מעוררת את חיבת ארץ ישראל, מחזקת את יישוב הארץ והחקלאות היהודית בה, ומגלה את מעלת פירותיה הקדושים של ארץ ישראל. סדר ט"ו בשבט הוא הזדמנות מיוחדת לעורר את אהבת ארץ ישראל דרך אכילת פירות ארץ ישראל. יאכלו ענווים וישבעו", סיימו.

מכתב הרבנים

הרב נתנאל יוסיפון רב הגרעין בנתניה, אשר יזם את קריאת הרבנים ומיוזמי האירוע בירושלים סיפר כי ט"ו בשבט הוא הזדמנות להעלות על נס את אהבת ארץ ישראל ופירותיה ולפגוש את ארץ ישראל ממקום שמח ואוהב, הוא קרא לנוער להגיע לאירוע השבוע "זה יהיה אירוע מלא בשמחה, הודיה ושירה, והשאיפה היא שמשנה לשנה האירוע יגדל ויהפוך למוקד מרכזי שיחבר ציבור רחב דרך החג המיוחד הזה לארץ ישראל ולפירותיה מתוך שמחה".

מארגני האירוע מספרים כי הצפי עומד על מאות רבות של משתתפים מכל רחבי הארץ. גם מוסדות חינוך רבים מרחבי הארץ הצטרפו ליוזמה, ביניהם ישיבת "בני צבי" מבית אל, הישיבה לצעירים בירושלים – ישל"צ, אולפנת רעיה ומוסדות נוספים.

באירוע אשר יתקיים ביום רביעי, מוצאי ט"ו בשבט בירושלים באולמי שירת ירושלים בגבעת שאול, צפוי לקבל כל משתתף ערכת פרות ט"ו בשבט והכל מפרותיה של ארץ ישראל בלבד.

בתוך כך, שר החקלאות אורי אריאל ביקר בסוף השבוע בשוק מחנה יהודה בירושלים, בסרטון שפרסם מהמקום קרא השר גם הוא לציבור לקנות פירות יבשים – תוצרת ישראל בלבד. "אל תקנו מארדואן פרות יבשים, זה לא בריא, זה לא טרי, תקנו פה בשוק", קרא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.