"החרדים הם ילדיי ויקבלו הזדמנות שווה" (וידאו)

שר החינוך הציג את "רפורמת הסייעת השנייה" ונשא הצהרות-פרו חרדיות. צפו

לאחר שהכריז על רפורמת הסייעת השניה, העניק שר החינוך ראיון חגיגי לערוץ 2 במהלכו התייחס לרפורמה המהפכנית. צפו בראיון המלא

(באדיבות רשת)

בפתח הראיון מגיש המהדורה המרכזית דני קושמרו החמיא לבנט: "אתה גם מקיים", בנט השיב "אני בא לדווח על ביצוע, לא תכניות באוויר. זו בשורה אדירה להורים וילדים".

"החלטתי להתמקד בגילאי 3-4 כי בסוף, בגילאים האלה היחס החם והיכולת ללמד – גם קשר אישי חם – זה דרמטי לכל ימי חייו של הילד", הוסיף בנט. "מדובר על 4,300 גני ילדים. חלק מהסייעות הן כבר משלימות כיום, ואנחנו נעמוד בזה בראשון בספטמבר. תהיה סיייעת שנייה בגני הילדים".

על "מחאת הסרדינים" בבתי הספר נגד הצפיפות בכיתות לדברי בנט הנושא נמצא בבדיקה: "לא את כל הבעיות של 67 שנים נפתור בלילה אחד. זה כרוך בעלויות משמעותיות".

השר הבהיר כי "מסורת, ציונות ודמוקרטיה" הם הדברים שעליהם ידאג כשר, האם יתמוך בטיולי התלמידים בחברון: "כל דבר אבחן בשיקול דעת ולא אצא בהצהרות, אני במסע הקשבה ולימוד. אני תומך בסיורים בכל רחבי ישראל, נבחן כל תכנית באופן ספציפי". אמר שר החינוך

כשנשאל בנט אולי הקמת הקבינט מתעכב בגלל איילת שקד השיב: "איילת שקד תורמת תרומה מכרעת, עם עמדות ברורות, היא סיימה את שביתת הפרקליטים, ואני מאוד גאה בה".

לסיום הראיון נשאל על חידוש הירי מעזה: "אנחנו מציינים עשור להתנתקות, וכמו שאמרו חז"ל אבן שזרק טיפש אחד אלף חכמים לא יוציאו". אותם גאונים שבאים היום בטענות רוצים שנצא גם מיהודה ושומרון. הלקח הוא לא למסור יותר שטחים לאף אחד, נגמר הענין הזה". אמר נפתלי בנט על הניסיונות לפינוי ישובים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.