בנט: 100 אלף יהודים בגולן תוך 5 שנים (וידאו)

שר החינוך בנט פרש בנאום בכנס הרצליה את תוכניתו, הקוראת לעולם להכיר בסיפוח רמת הגולן, והציב מטרה להגיע ל-100 אלף יהודים ברמה תוך 5 שנים. צפו

בנט פתח בהצעה לעולם: "אני רוצה להציב אתגר לעולם כולו, ולתת לקהילה הבינלאומית הזדמנות להפגין מוסריות. איפה אפשר לעשות את זה? ברמת הגולן, אני קורא מכאן לקהילה: הכירו בריבונות הישראלית על רמת הגולן".

בנט אמר עוד "ב-1981 עבר חוק רמת הגולן שהחיל את החוק הישראלי על השטח, העולם בזמנו צעק ומתח ביקורת חריפה על ישראל, ועד היום אף מדינה לא הכירה בגולן כחלק ממדינת ישראל, אך זה לא עצר את בגין שהבין שרמת הגולן שלנו ושאי-אפשר להעביר שטח לאויבינו. זה נכון היסטורית ומוסרית.

"היום הגיעה העת שגם העולם המערבי יעמוד לצד מי שצודק. אני מבין שיש מחלוקת על יהודה ושומרון על מה שנקרא בעולם 'הגדה המערבית'. אני מבין שנסכים שם שלא להסכים. ברור לי ששם יש מחלוקת, העולם עדיין מנסה לקדם שם תוכניות דמיוניות. אבל נשים את זה בצד. לצערי העולם לא מחיל תוכניות על יהודה ושומרון, אבל על הגולן? לאסור תוצרת חקלאית מהגולן? מה הלוגיקה? איפה המוסר? למי הם היו רוצים שנעביר את הגולן, לאסד? למה עד לרגע זה לא מכירים בגולן? מה הנימוק? היום ברור שלו היינו מקשיבים לעולם היינו מוותרים על הגולן ודאעש היה שוחה בכינרת. די עם הצביעות".

צפו בדברי בנט

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.