השר בנט נגד סגנו פרוש: "לא יהיה כל שינוי במחוז החרדי"

על רקע קיומו של המחוז החרדי במשרד החינוך – מתיחות בין שר החינוך נפתלי בנט לסגנו מאיר פרוש שדורש להקים מועצת חכמים לחינוך החרדי, במקום המחוז החרדי הקיים כיום ומפקח על החינוך במגזר החרדי. "לא יהיה כל שינוי במעמדו של המחוז החרדי", הבהיר השר בנט

על רקע קיומו של המחוז החרדי במשרד החינוך – מתיחות בין שר החינוך נפתלי בנט לסגנו מאיר פרוש שדורש להקים מועצת חכמים לחינוך החרדי, במקום המחוז החרדי הקיים כיום ומפקח על החינוך במגזר החרדי. "לא יהיה כל שינוי במעמדו של המחוז החרדי", הבהיר השר בנט.

על פי הדיווח בערוץ 2: סגן השר פרוש עמל בשבועות האחרונים על ניסוח הצעת חוק להקמת מועצה לחינוך חרדי, במקומו של המחוז החרדי במשרד החינוך אותו הקים שר החינוך לשעבר שי פירון. מטרתה של המועצה החדשה אות המנסה לקדם פרוש היא להיות גוף על ובו חברים מכל קצוות המגזר החרדי, כך למשל מועצות גדולי התורה ורשתות החינוך החרדי.

"פרוש מנסה להחזיר את התלמידים שנים אחורה, לבודד ולבדל אותם משאר מידי ישראל", מסרו גורמים במשרד החינוך בתגובה להצעת החוק. "המהלך ישים סוף לשילובם של החרדים בחברה".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני סיפר לפני מספר ימים כי ישנה הוראה מפורשת ממרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן לנתק מגע באופן מוחלט עם המחוז החרדי במשרד החינוך.

"היינו אצל הרב שטיינמן לגבי הנושא הזה", סיפר גפני למנהלים שנכחו במקום. "הרב שטיינמן קבע שלא מקבלים מפקחים ומפקחות יותר במערכת החינוך החרדית. אין דבר כזה ולא היה דבר כזה בעבר. אם נכנס מפקח או מפקחת לכיתה או שמנסה להתערב בנושא הפדגוגי – לא לשתף פעולה עם הדבר הזה".

גפני החריף מילותיו ואמר כי "אנחנו צריכים לעשות סוף לעניין הזה. לא ייתכן שהם ימוטטו אותנו בשביל כמה גרושים. גם אם היו נותנים מיליונים היה אסור לעשות את זה. כל מערכת החינוך תקרוס. אנחנו לא נלמד אפילו לא מילה אחת שהם יידרשו מאיתנו. זאת ההוראה ולא נשנה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.