השר גלנט הכריז על תכנית ענק להתחדשות עירונית בגוש דן: "150 אלף יחידות דיור בתוואי הרכבת הקלה"

פוטנציאל של 150 אלף יחידות דיור שאנחנו הולכים לממש אותו

בוועידת תחבורה, תשתיות ונדל"ן של הארץ ומשרד מ.פירון ושות' בתל אביב הצהיר שר הבינוי והשיכון על קידום עשרות אלפי פרויקטים של התחדשות עירונית במרכז. "אנחנו נקל מאד בכל מה שקשור לחניות והמקומות יהיו אטרקטיביים", הבטיח

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הכריז היום (שלישי) על תכנית חדשה של התחדשות עירונית לאורך תוואי הרכבת הקלה בגוש דן. "התוואי של הרכבת הקלה, הקו האדום ואחרי כן כל הצירים הנוספים, מייצר פוטנציאל של 150 אלף יחידות דיור שאנחנו הולכים לממש אותו, מפתח תקווה, דרך רמת גן, בני ברק, תל אביב והמשך לבת ים", הבטיח גלנט בוועידת תחבורה, תשתיות ונדל"ן של הארץ ומשרד מ.פירון ושות' בתל אביב.

"אנחנו נקל מאד בכל מה שקשור לחניות והמקומות יהיו אטרקטיביים, כי הגישה לרכבת הקלה תהיה נוחה, ולכן נבנה עירוניות חדשה", הוסיף גלנט. "כך במקביל לצירי הרכבת הקלה תהיה התחדשות עירונית, עירוניות, שטחי מסחר".

"אנחנו מתחילים לתכנן בקרוב יחד עם רמ"י ומנהל התכנון כדי לעודד את הבנייה סביב תוואי הרכבת. ב-2018 נוציא מכרזי תכנון בעזרת הרשות להתחדשות עירונית. זוהי משימה משמעותית ביותר ואנחנו נצליח בה. תהליכים משמעותיים בתחום הזה כבר קורים ותהיה פה בשורה של ממש לערים, גם אם התוצאות יראו רק בשנים הבאות".

"העתיד במדינה שהשטח הכולל שלה הוא קטן מאד והשימושים רבים – חייבים למצות את השטחים בערים דרך ההתחדשות העירונית וצריך לייצר עירוניות בגבולות הערים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.