השר ישראל כץ: "האחריות בכביש 90 היא על הנהגים"

"מציע לא לשחרר את האחריות מהנהגים", כך אמר הבוקר שר התחבורה ישראל כץ בהתייחסו לאסונות בכביש 90

שר התחבורה ישראל כץ, התייחס הבוקר (חמישי) לתאונות הקטלניות שאירעו החודש ובחודש שעבר בכביש 90, בהן מספר גבוה של הרוגים, ל"ע. "אני מציע שלא לשחרר אחריות מנהגים רק כדי לתקוף את הממשלה", אמר השר בריאיון לרשת ב'. כץ ציין כי המקום שבו נהרגו שמונת בני משפחת עטר הוא "כביש שטופל ויש בו שני נתיבים עם שוליים רחבים".

ישראל כץ ציין עוד, כי יש ירידה של כ-20% במספר ההרוגים בתאונות הדרכים השנה. "מי שאשם בתאונה זה נהג שחשוד בהריגה ושימוש בסמים. שלוש התאונות נובעות מטעויות של נהגים", הדגיש השר והוסיף שבכל העולם יש כבישים שהם לא רק אוטוסטרדות.

"כאשר אני בונה ומקים, אתם באים ומותחים ביקורת. יש כאן כבישים לגיטימיים. מי שמדבר על הפרדה קשיחה לאורך 500 ק"מ ולא לאפשר לאנשים לעקוף, מדבר על דבר חסר שחר", אמר כץ בריאיון.

אתמול פורסם ברשת ב' כי במשטרה מתחזק החשד שילדי משפחת עטר, שישבו בחלק האחורי של הרכב, לא חגרו חגורת בטיחות. החשד עלה לאחר חקירת השרידים של הרכב השרוף ונודע כי מעוצמת הפגיעה, כל הילדים שישבו בחלק האחורי של הרכב נהרגו באופן מיידי.

ביום שני התיר בית משפט השלום בבאר שבע לפרסם את שמו של הנהג שחשוד בהריגת בני משפחת עטר בכביש 90 בסוף אוקטובר – לורן אנקרי, בן 52 מגבעון החדשה. המשטרה חושדת כי הוא נהג תחת השפעת קנאביס. לטענת החשוד יש לו אישור לשימוש בקנאביס רפואי, אך המשטרה אמרה כי אין לו כל אישור כזה.

ביום ראשון נהרגו בכביש 90 שישה פועלים ממזרח ירושלים. כמה אנשים נוספים נפצעו קשה. התאונה אירעה בין משאית לרכב הסעות סמוך לצומת פצאל בבקעת הירדן. נהג המשאית שפגעה ברכב ההסעות חשוד בהריגה, אך שותק בחקירה ואינו משתף פעולה עם החוקרים.

לפני כשלושה שבועות נהרגה באזור ים המלח משפחת אביטן – שירה, כפיר ובתם התינוקת גאיה. השלושה הם תושבי קצרין שהיו בדרכם דרומה לחופשה באילת. החשד הוא שתקר בגלגל של אוטובוס גרם לו לאבד שליטה ולהתנגש בעוצמה ברכב הפרטי בו נסעו השלושה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.