השר ישראל כץ: "נתניהו תמך בדחיית העבודות על הגשר"

כץ תקף את הביקורת נגדו ואמר כי "כל מי שמותח עליי ביקורת לא עשה כלום". על חולדאי אמר: "הוא היה מוכן לפגוע באלפי נהגים"

שר התחבורה ישראל כ"ץ התייחס הבוקר (חמישי) לביטול העבודות לבניית גשר יהודית מעל נתיבי איילון בשבת, בראיון לרשת ב', וטען שיש חשיבות גדולה יותר לסיום העבודות על קו הרכבת לירושלים. בריאיון לרן בנימיני אמר כ"ץ כי "החשיבות הלאומית והכלכלית של הרכבת עולה פי מיליון מגשר הולכי רגל", אך הוא סירב להתחייב שלא ייערכו עבודות בשבת בעבודות על הקו.

"כמו שאין לסגור את נתיבי איילון באמצע השבוע, כך לא צריך לעשות את זה בשישה סופי שבוע, רק כדי לבנות גשר הולכי רגל", הסביר כ"ץ ואמר כי מדובר בצעד מכוון שעשה ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, לקראת הבחירות המקומיות הקרובות. "המציאות בנתיבי איילון בחודשים הקרובים, היא עבודות חישמול כדי להשלים את הקו לירושלים. בעניין הגשר צריך שיקול דעת. הרכבת תשרת מאות אלפי אנשים. זה לא כמו גשר להולכי רגל".

כ"ץ התייחס לביקורת נגדו והסביר כי "אני מודע לזה שיש פה מתקפה רבתית. קודם כל חולדאי, לא היה כשפוצצתי את הגשר לרכבת הקלה בתל אביב. כל מי שמותח עליי ביקורת לא עשה כלום. גם מה שגבאי מבטיח לעשות – אני עשיתי מזמן". והוסיף ששמח שראש הממשלה הצטרף לעמדו בנוגע להחלטה לעצירת העבודות.

"קיבלתי החלטה שהיא נכונה מבחינה ערכית ומקצועית. ראש עיריית תל אביב עשה מהלך ציני ומקומם, בניסיון לפגוע בחרדים לקראת הבחירות המקומיות, אבל בדרך הוא היה מוכן לפגוע באלפי נהגים. כמו שאין לסגור את הנתיבים באמצע השבוע, כך לא סביר לעשות זאת גם בשישה סופי שבוע כדי להקים גשר הולכי רגל. הדבר הכי משמעותי, וזה תפקידי כשר, הוא לראות את הראייה הכוללת", אמר כ"ץ.

כ"ץ הוסיף וסיפר כי הקו המהיר בין ירושלים לתל אביב ייפתח באופן חלקי בחג סוכות. הקו החשמלי יעבוד בין ירושלים לנתב"ג ושם יחליפו הנוסעים רכבת כדי להגיע לתל אביב. "אדם יקום בבוקר בתל אביב ויעלה לרכבת, יחליף בנתב"ג משם יעבור במנהרות ובגשרים ויגיע לירושלים. זה שירות שלא היה, בתנאים פיזים מאוד מורכבים", הסביר כ"ץ.

אתמול הודיע השר כי הוא דוחה את העבודות על הגשר, לפחות בחצי שנה, זאת לאחר שהודיע על העברת העבודות מסוף שבוע לשעות הלילה באמצע השבוע. החלטתו המקורית של כץ עוררה ביקורת חריפה בקרב רבים בציבור, שכן המשמעות המסתמנת היא חסימה של הכביש המרכזי באמצע השבוע.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.