השר כחלון :גיוס לצבא רק בגיל 19 לאחר תואר אקדמי

מובן שנצטרך לעשות עבודת מטה. הצבא יוכל לעמוד בזה{השכלה}

שר האוצר משה כחלון העלה הבוקר (ג') בוועידת החינוך של "ידיעות אחרונות" ו-ynet בבנייני האומה בירושלים את ההצעה שתלמיד שיחליט לעשות תואר בתיכון יסיים י"ג ויתגייס בגיל 19. "זה רעיון שעלה ומתבשל. מערכת החינוך צריכה להיות שותפה שלמה לדבר הזה אנחנו צריכים להציע להם את זה".
השר כחלון אמר כי "צריך ליצור מצב שילדים יסיימו עם תואר אקדמאי את י"ג ומשם יתגייסו לצבא". הוא ציין כי שוחח בנושא עם הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט שהביע עניין לבחון את הרעיון: "במקרה שוחחתי השבוע עם הרמטכ"ל. זה בתהליכים של רעיונות בינתיים. והרמטכ"ל אמר שהצבא כן יכול. מובן שנצטרך לעשות עבודת מטה. הצבא יוכל לעמוד בזה, שיתגייסו בגיל 19. תיכון ואקדמיה יהיו ביחד, חבר'ה צעירים ייצאו עם תואר".
כחלון הבהיר כי מדובר ברעיון בלבד בשלב זה, "זה רעיון שעלה ומתבשל. אני למדתי דבר אחד מאז שאני שר – אני לא ממציא כלום. רק פותחים מגירות, מוציאים. מערכת החינוך צריכה להיות שותפה בכירה בעניין הזה. מי שצריך להוציא לפועל זו המערכת, וצריכים להיות בשיתוף פעולה עם המערכת ולהציע להם את זה. הם המוציאים לפועל". שר האוצר אמר כי יש לחזק בעיקר את התלמידים החלשים במערכת החינוך כדי לצמצם פערים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.